Home / Votka / Absinthe Fiyatları 2020 Ne Kadar? Güncel Liste

Absinthe Fiyatları 2020 Ne Kadar? Güncel Liste

Absinthe fiyatları 2020 yılında artış gösteriyor. Absent’in ortaya çıkışıyla ilgili oldukça farklı hikâyeler mevcuttur. Bu hikâyelerden en bilineni de, bu alkol türünün ilk defa Fransız Doktor Pierre Ordinaire tarafınca üretiminin yapıldığıdır. Doktor Ordinaire ilk etapta bu alkol türünü ilaç olarak tıbbi maksatla bulmuş ve ticaretini yapmak maksadıyla üretimine geçmiştir. Bunun yanı sıra farklı diğer anlatılanlara göre Absent’in ilk olarak üretildiği yer İsviçre’dir. Neuchatel şehrinde, Mère Henriod tarafınca üretilmiştir. Bu iki anlatılana göre Absent 18. asrın ortaları veyahut sonlarına doğru bulunmuştur.

 

 

Absinthe Fiyatları 2020

Absinthe fiyatları 2020’nin ilk günlerinde ( 3 Ocak 2020) gelen zamların ardından bir miktar yükseldi. Güncel fiyatlarında, akla gelen diğer içki çeşitlerinde görüldüğü gibi %13,47 civarında yükselme görülür. Bu sebeple Absinthe’nin ücreti diğer ülkelerde daha ucuzken, Türkiye’de diğerlerine oranla daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Yapılan bu Özel Tüketim Vergisi zamlarının yanında bir de %18 civarında KDV (Katma Değer Vergisi) alınması mevcut içki fiyatlarının iyice yükselmesine sebep olmuştur. Genel olarak 6 ayda 1 gelecek olan bu artışlar ülkemizdeki birçok insanın bütçesine uygun içki alamamasına sebep olmakta ve bu insanların daha uygun fiyatlı alkolleri tercih etmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı Absinthe fiyatları 2020 araması da internette en çok arama yapılan başlıklardan biri olmuştur.

2020 senesinde gelen fiyat artışları nedeniyle en uygun fiyatlı absinthe 265 TL civarında seyrederken, en yüksek fiyatlı absinthe 351 TL civarında satışa sunulmaktadır. Sayfamızda paylaştığımız listemizdeki fiyatlar yaşadığınız bölgede ve alışveriş yaptığınız market ve tekel büfelerinde değişkenlik gösterebilir.

 

 

absinthe fiyatlari 2020
absinthe fiyatlari 2020

 

 

Absinthe Polski Ne Kadar?

Ürün Adı              Fiyat

Absinthe Polski 50 cl       265.00 TL

Absinthe Polski 70 cl       351.00 TL

 

Yaygın olan anlatılana göre Doktor Ordinaire, tıbbi amaçla İsviçre’ye bir seyahat yapar. Bu seyahatinde İsviçre halkından bu alkolü görür ve tıbbi maksatla kullanmaya başlar. Bir diğer inanışta bahsettiğimiz Henriod kardeşlerin bu reçeteyi, Doktor Ordinaire’den aldığı söylenir. Daha sonra yine Fransa’da 1797 senesinde Major Dubied adlı bir şahsın bu formülü, Henriod kardeşlerden satın aldığı ve ticari maksatla üretimine geçtiği konuşulur. Absent, alkol miktarı çok fazla olan, yeşil cin olarak adlandırılan bir içkidir. %45 ile %75 civarında alkol içerdiği bilinir. Yeşil anason, alkol, pelin otunun bileşimiyle meydana getirilir. Kokusunun rakıya benzemesinin nedeni de içerisindeki anasondur.

Bahsettiğimiz bu alkol çeşidi Türkiye’de de oldukça sık tercih edilen alkollerdendir. Güncel absinthe fiyatları diğer alkol çeşitlerinde görüldüğü gibi, Özel Tüketim Vergisi’ne gelen fiyat artışları nedeniyle hızlı bir şekilde fiyat artışı yaşanmıştır.

Hakkında admin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bunu Da İncele

martini vermut

Martini Vermut Fiyat, Nasıl İçilir, Alkol Oranı

Martini Vermut fiyat nedir, nasıl içilir, alkol oranı nedir gibi tüm soruların cevabı sayfamızda. sayfamızın …

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir