ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Votka / Bazooka Votka

Bazooka Votka

Bazooka votka markası, ülkemizde uzun yıllardır alkollü içecek piyasasında varlığını sürdüren kaliteli markalardan biridir. Bazooka votka üretiminde şekerpancarı kullanılmaktadır. Şekerpancarından elde edilen alkolün gizli tutulan özel yöntemler ile birçok defa işlemden geçirilmesi ve saflaştırılmasıyla Bazooka votka üretilmektedir. Uzun süren saflaştırma işlemi sayesinde diğer votka markalarının üretimlerine nazaran daha yumuşak bir içime sahip olan Bazooka votkası, 2004 yılından bu yana ülkemizde alkollü içecekler pazarında kendine yer edinmiştir.

 

Bazooka Votka

Türkiye’nin hemen hemen bütün illerinde yer alan tekel bayilerde ve alkollü içeceklerin satışını gerçekleştiren perakendecilik sektörünün dev mağazalarında satışa sunulan Bazooka votkası, uygun fiyatlı olması ve fiyat performans kıyaslaması açısından en çok tercih edilebilen bir özellikte olması sebebiyle yoğun talep görmeye devam etmektedir. Özellikle gece eğlencelerinin vazgeçilmez içkisi olarak bilinen votka tüketiminde Bazooka markasının da geniş kitlelere ulaşan bir tüketim ortamı bulunmaktadır.

 

Bazooka Votka Hangi Ülke Üretimi?

Bazooka votka üretimi konusunda bu votka markasının hangi ülkenin markası olduğu, alkollü içecek tüketen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bazooka votka markası çoğu kişinin tahminlerinin aksine Türkiye’nin bir markasıdır. Dolayısıyla baştan sona yerli üretim olarak alkollü içecekler pazarında kendine yer bulan Bazooka votkasının, sektörde rekabetindeki elini güçlendiren uygun fiyat avantajı da buradan gelmektedir.

İthal üretim votka markalarına nazaran kalitesiyle de ciddi bir rekabet içine giren Bazooka votka markasının üretim yeri Bilecik İçki Fabrikası’dır. Bilecik’teki fabrikada, yerli mahsul olarak elde edilen şeker pancarının distilasyonu ile üretilen Bazooka votkası, bu şehirden Türkiye’nin dört bir yanına dağıtılmaktadır. Ülkenin her bir köşesindeki tekel marketlerde muhakkak Bazooka votkanın bir çeşidini görmek mümkündür. Fabrika üretimine başladığı yıllardan bu yana alkollü içecekler sektöründe 20 yıla yaklaşan tecrübesi ile adından sıkça söz ettirmeyi de başarmaktadır.

 

 

Bazooka Votka
Bazooka Votka

 

 

Bazooka Votka Alkol Oranı Ne Kadardır?

Bazooka votkanın alkol oranı, votka tüketiminde daha önce bu markayı hiç denememiş olan votka tutkunlarının en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. İçim kalitesinde tüketicilere yumuşaklık ve kolay içim sunmasına rağmen sertlik açısından da tatmin edici bir damak vurumuna sahip olan Bazooka votkasının alkol oranı, piyasadaki pek çok votka markasıyla eşdeğerdir.

Özellikle son yıllarda Gilbey’s, Finlandia, Luksusowa gibi ithal votka markalarının ürünlerinde alkol oranını yüzde 40 seviyesinden düşürmeleriyle birlikte Bazooka votkanın da alkol oranı votka severler açısından tatmin edici bir seviyeye gelmiştir. Bazooka votkanın birbirinden farklı hacimlerde üretilen versiyonları bulunsa da tümünde alkol oranı yüzde 37,5 olarak belirlenmiştir. Votka severler açısından oldukça kabul edilebilir bir seviyede bulunan alkol oranı, Bazooka votka markasını rakipleri arasında daha da öne çıkaran bir özelliktedir. Bu avantajları sayesinde Bazooka votkanın, Türkiye’de alkollü içecekler pazarında giderek artan müşteri kitlesine sahip olmasını sağlamaktadır. Votka tiryakileri, Bazooka votka markasını da yerli üretim olmasına rağmen dünyaca ünlü ithal votka markaları ile rekabet edebilir bir pozisyona taşımaktadır.

 

Bazooka Votka Şişe Hacmi Ne Kadardır?

Bazooka votkanın şişe hacmi, alkollü içecekler pazarında müşterilerine ürünlerini sunan pek çok yerli ve yabancı markanın olduğu gibi 3 farklı boyutta tüketicilere sunulmaktadır. Votka severler için üç farklı boyutta satışa sunulan Bazooka votka, ülkemizde tekel marketlerde, büfelerde ve Migros, Carrefour, Çağdaş gibi alkollü içeceklerin satışını gerçekleştiren büyük mağazalarda 35’lik, 70’lik ve 100 cl’lik olarak şişelenerek satılmaktadır.

Votka tüketiminde Rusya kadar olmasa da ciddi bir pazar potansiyeli bulunan Türkiye’de özellikle gece kulüplerinde ve benzeri kutlamalarda alkollü içecek olarak votka tercih edilmektedir. Bu yüzden tek kişi veya grup halinde kalabalık bir ortamda tüketilmesi müsait olan bu alkollü içeceğin birbirinden farklı şişe hacimleri bulunmaktadır. Örneğin tek başınıza keyif yapmak ve midenizi şişirmeden sağlam bir şekilde alkol almak istiyorsanız Bazooka votka şişe hacimleri arasında satışa sunulan 35 cl’lik votkayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede tek başınıza dahi olsanız alkole doyabilir ve ihtiyacınız kadar tüketim yapabilirsiniz.

Arkadaşlar arasında daha fazla votka tüketme ihtiyacı duyuyorsanız Bazooka votkanın 70 cl’lik şişesini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Böylelikle arkadaşlarınızla hem alkolün verdiği eğlenceden eksik kalmadan yararlanabilir hem de kararında alkol tüketimi yapmış olabilirsiniz. Öte yandan daha kalabalık gruplar için Bazooka votkanın 100 cl yani 1 litrelik versiyona sahip şişesi de satışa sunulmaktadır. Bunu da uzun süren gecelerde doyasıya votka keyfi yapmak ve arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle kesintisiz eğlence yaşamak için tercih edebilirsiniz.

 

 

Bazooka Votka
Bazooka Votka

 

 

Bazooka Votka Fiyatları 2020?

2020 yılı Bazooka votka fiyatları, yeni yıla girilmesiyle birlikte votka fiyatlarının ne kadar olduğunu merak eden tüketiciler tarafından mercek altına alınmaktadır. Alkollü içeceklerin fiyatları üzerinden alınan ÖTV yani özel tüketim vergisi oranına zam yapılması gündemdeki güncelliğini korurken, alkollü içecekleri ve özellikle votka tüketimini seven kişiler, Bazooka votka fiyatlarını da yakından takip etmektedir. Bazooka votka fiyatlarını belirleyen faktörlerin başında şişe hacmi gelmekle birlikte, bu fiyatlar satışa sunulan yere göre değişiklik gösterebilir. 2020 yılı Bazooka votka fiyatları şu şekilde tüketicilerin bilgisine sunulmaktadır:

  • 35 cl Bazooka votka fiyatı: 61 TL
  • 50 cl Bazooka votka fiyatı: 77 TL
  • 70 cl Bazooka votka fiyatı: 102,50 TL
  • 100 cl Bazooka votka fiyatı: 147,50 TL

Bazooka votka markasının tekel kurumu tarafından belirlenen ve tavsiye edilen satış fiyatları bu şekilde listelenmiştir. Ancak Bazooka votka satışını yapan mekan ve kente göre bu fiyatlar üzerinde ufak oynamalar yapılabilmektedir. Örneğin aralarında Migros, Carrefour, Kipa, Çağdaş gibi perakendecilik sektörünün dev marketlerinin bulunduğu pek çok mağazada, Bazooka votka fiyatları, tekel bayilerde ve büfelerde satılan Bazooka votka fiyatlarına göre daha uygun olmasıyla dikkat çekmektedir. Bu nedenle Bazooka votka tüketiminde pek çok kişi diğer alkollü içeceklerde olduğu gibi ilk etapta bu tür zincir marketlerin mağazalarını tercih etmektedir.

 

Bazooka Votka Nasıl İçilir?

Bazooka votka içimi, özellikle votka tüketenlerin merak ettikleri bir konudur. Tarımsal kökenli alkolün yani şekerpancarının uzun süre boyunca özel yöntemler uygulanarak saflaştırılmasıyla elde edilen alkolün yine bazı işlemlerden geçmesiyle elde edilen Bazooka votka, sek veya başka bir içecekle karıştırılarak tüketilebilme özelliğine sahiptir. Bazooka votkanın ideal içim sıcaklığı 7 ile 10 derece olarak belirlenmiştir. Dolayısıyla bu ideal sıcaklığın dışında Bazooka votka tüketmemeye özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi halde Bazooka votkanın etkileri daha fazla olabilir ve alkol çarpabilir.

Bazooka votka tüketirken çerez, taze meyve, yeşil zeytin, havuç dilimleri, nar veya domates suyu ile içilmesi de tavsiye edilmektedir. Bazooka votka kokteyl olarak pek çok alkollü içki ile karıştırılarak güvenle tüketilebilir. Bunun yanı sıra Bazooka votkanın kendine has tadını almak ve damakta sert alkolün meydana getirdiği yoğunlaşmayı tatmak isteyen votka severler, buzlukta beklettikleri Bazooka votkayı sek olarak shot bardaklarda da tüketebilir. Bazooka votka içiminde her içiş yöntemine ve her damak zevkine uygun seçenekler bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Rom Fiyatları 2020 başlıklı makalemizde Captain Morgan Rom, Tres Magueyes Rom ve Zacapa Rom hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bunu Da İncele

alkol kokusu ağızdan nasıl gider

Alkol Kokusu Ağızdan Nasıl Gider

Alkol kokusu ağızdan nasıl gider sorusunu son zamanlarda mesaj ve yorum kısımlarında çok fazla aldık …

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir