ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski Çeşitleri / Bell’s Viski

Bell’s Viski

Bells Viski

Bells viski en çok İngilizler tarafından tercih edilmektedir. Bu viski türü meşe ağaçlarından yapılmış fıçıların içerisinde dinlenmeye bırakılır. Malt ve tahıl viskilerinin harmanlanması ile üretilen bir viskidir. Rengi ise koyu altın rengine benzemektedir. İçerisinde kullanılan aromalar ise genel olarak meşe, kuru meyve ve tatlı baharat aromalarıdır. Fiyatları da çok yüksek olmamak ile beraber içiminin yumuşak olması tercih edilmesinin başlıca nedenleri olarak gösterilebilir. Viski kültürü olan herkes harman viskinin en iyisi olarak Bells’i tercih etmektedir. İşte detaylar;

 

Bells Viski Alkol Oranı

Bells viskinin daha çok İngiltere’de satıldığını belirtmiştik. Harman bir viski türü olduğu için içimi son derece yumuşak ve kolaydır. Bu viskinin alkol oranı yüksek olmasına rağmen baskın bir tat vermemektedir. Damakta tatlımsı baharat esintisi bırakan Belss viskilerinde ise %40 oranında alkol kullanılmaktadır. Hem sarhoş olup hem de viskinin keskin olmamasını isteyenler bu marka viskiyi tercih etmelidir.

 

 Bells Viski Fiyatları

Bells viskinin en büyük özelliği ise tek bir şişe olarak satışa sunulması. Yani 100’lük veya 150’lik alternatifi bulunmamaktadır. Fiyat performans açısından değerlendirirsek son derece ucuz olduğunu söylememiz gerekmektedir. Yapılan ÖTV zamlarının ardından bile satış fiyatları her keseye uygun olarak kaldı. Güncellenen son satış rakamlarına göre 50’lik Bells viski 82,5 TL’dir. Tabii ki bu fiyat genel satış fiyatıdır. Aldığınız market veya bulunduğunuz ile bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Yine de birçok satış noktasında belirttiğimiz fiyatın çok da üzerine çıkmayacağını söyleyebiliriz.

 

Bell's Viski
Bell’s Viski

Bells Viski Nasıl İçilir

Bells viskilerinden birden fazla aroma kullanıldığı için damakta farklı tatları aynı anda bırakmaktadır. Tatlı baharat, meşe, kuru meyve aromaları yanında birer meze varmış havası katmaktadır. Hem harman olduğu için ve içimi kolay olduğu için yanında çok fazla mezeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Ancak illa ki bir meze istiyorsanız bu sadece buz olmalıdır. Viskinizin içerisine koyacağınız az miktarda buz genzinizde aromalar ile birlikte hoş bir soğukluk bırakacaktır. Ancak yine sarhoş olmak istiyorsanız kesinlikle sek içimi öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Ballantines Viski başlıklı makalemizde Ballantines Viski Alkol Oranı, Ballantines Viski Fiyatları ve Ballantines Viski Nasıl İçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

En Kaliteli Viski Hangisi

En Kaliteli Viski Hangisi

İçindekilerEn Kaliteli Viski Hangisidir?Viskinin Kalitesi Nasıl AnlaşılırDünyanın En Kaliteli Viskileri En Kaliteli Viski Hangisidir? Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir