Black Ram Viski Fiyatı, Nerede Satılır? Özellikleri

Black Ram Viski Fiyatı

Viski tahıldan üretilir ve ülkeler kendi içim zevklerine en çok uyan tahılı kullanır. Arpa, mısır, çavdar, buğday, pirinç ve yulaf viski yapımında kullanılan tahıl çeşitleridir. Bu tahıllar tek başlarına kullanılabildiği gibi, İrlanda viski yapımında arpa ve buğdayı birlikte kullanır.  Amerika mısır ve çavdarı birlikte kullanırken, İskoçya sadece arpa kullanır. Buna bağlı olarak Black Ram viski fiyatı değişim gösterir. Tüm viski fiyatları hakkında inceleme yapmak isterseniz bu sayfamıza gelmenizi öneririz.

BLACK RAM VİSKİ 70 CL    90,00 TL

BLACK RAM VİSKİ 1 LT       120,00 TL

 

Kaliteli Viski

Viskinin kalitesini yapımında kullanılan suyun özelliği belirler. İskoç viskisinin çok kaliteli olmasının nedeni yapımda kullanılan suyun özellikleridir. İskoç dağlarından gelen su yumuşak ve kalitelidir. Bu su dağlardaki granit kayalardan akar. İskoçya su kaynakları açısından çok zengin bir ülkedir. Viski üretiminde maya kullanılır. Kullanılan maya türü de tahıllar gibi farklılıklar gösterebilir. Maya tahıllarda bulunan şekerle reaksiyona girer ve alkol oluşmasını sağlar.

 

Viski Fiyatları

Malt viskilerin kalitesinin belirlenmesinde kaç yıllık olduğu büyük önem taşır. Malt viskinin şişelenmeden önce ortalama 12 yıl fıçılarda dinlendirilmesi gerekir. Bu nedenle malt viskiler oldukça pahalıdır. Şişenin üzerinde yazan üretim tarihi ne kadar eskiye dayanırsa fiyatı o kadar yüksek olacaktır. Black Ram Bulgaristan tarafından üretilen bir viskidir ve Black Ram viski fiyatı oldukça makuldür.

 

Black Ram Viski Nasıl İçilir

Viskinin özel bir içki olduğunun düşünülmesi viski içimi için bazı kuralların doğmasına neden olmuştur. Oysa viski birçok şekilde içilebilir ve kişi nasıl içmekten zevk alıyorsa öyle içmelidir. Viski çeşitleri arasında olan Black Ram viski fiyatı düşük olması nedeniyle özellikle öğrenciler tarafından tercih edilir ve onlar da kolaya karıştırarak içer.
Viski nasıl içilmelidir diye pek çok yorum yapılır. Fakat içim şeklini kişinin zevkleri belirler. Malt viskileri bir kenara koyarsak diğer viski türleri her şekilde içilebilir.

Viskiye su karıştırmak yaygındır. Özellikle sert viskileri sulandırmak viskinin yumuşamasını sağlar ve içimini çok daha keyifli hale getirir. Viskiye biraz su katılırsa aromalar da belirginleşir. Malt viskileri için de hafif su ilavesi yaparak içilmesi önerilir. Viski içmeye yeni başlayanlar sert olduğunu düşünebilir. Bu nedenle su ilavesi viskinin içimini yumuşatacaktır. Su ilavesi yapmadan önce viski sek olarak denenmelidir. İhtiyaç hissediliyorsa su ilavesi yapılmalıdır ve ilave edilecek suyun kaliteli içme suyu olması önemlidir.

Viskiye buz atmak yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Fakat özellikle malt viskilere buz atmamak gerekir. Buz viskiyi aniden soğutur ve aromaları bağlar. Bu içim keyfini azaltabilir. Fakat harman viskilerde buz kullanılabilir. Bulgaristan üretimi olan Black Ram viski fiyatı uygun olduğu için yaygın kullanılır ve buz kullanarak içime uygundur.

 

Nasıl İçilmelidir?

Viskiyi yumuşatmak için buz kullanılacaksa buza koku sinmemiş olması büyük önem taşır ve buz mutlaka kaliteli içme suyu ile hazırlanmalıdır. Buza koku sinmişse viskiden gerekli hazzın alınması engellenir. Özellikle evlerde buzluklarda bulunan birçok yiyeceğin kokusu buzlara siner. Bu nedenle Black Ram viski fiyatı uygun diye özensiz davranılmamalı ve uygun buz kullanılarak lezzetinin bozulmasının önüne geçilmelidir.
Soda, viskinin çok iyi bir eşlikçisi olarak düşünülür. Fakat viski ile kullanılan soda ülkemizde satılan soda ya da maden suları değildir. Viski ile kullanılan soda aslında içine gaz basılmış sudur ve ülkemizde bu suya ulaşmak biraz zordur. Eğer viskinin yanında maden suyu içilmek isteniyorsa içine karıştırılmaması önerilir. Yanında içilmesi daha uygundur.

Viski ve kola da yaygın kullanılan bir ikilidir. Çok önerilmese de birçok insan viskiyi kolayla tüketir. Eğer böyle tüketmek zevk veriyorsa elbette kullanılabilir. Barmenlerin de viski kola ikilisini çok sık kullandıkları görülmektedir. Black Ram viski fiyatı listesi uygun fiyatlar sunmaktadır.

Fakat siz de kendi imkanlarınızla viski yapmak isterseniz evde viski nasıl yapılır adlı yazımızı inceleyip deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz 🙂

14 thoughts on “Black Ram Viski Fiyatı, Nerede Satılır? Özellikleri

 • Ekim 22, 2018 tarihinde, saat 3:08 pm
  Permalink

  Hala günceli bilemedim ama şansımı denemek istedim viski satıyormusunuz? Almak istiyorum bana yazarsanız sevinirim

  Yanıtla
 • Ekim 22, 2018 tarihinde, saat 3:09 pm
  Permalink

  Hala güncelmi bilemedim ama şansımı denemek istedim viski satıyormusunuz? Almak istiyorum bana yazarsanız sevinirim

  Yanıtla
  • Aralık 14, 2018 tarihinde, saat 9:11 pm
   Permalink

   Merhaba sitemiz sadece fiyat bilgisi verir, alkol satışı yapılmamaktadır.

   Yanıtla
 • Aralık 19, 2018 tarihinde, saat 2:12 pm
  Permalink

  Tekel Büfe işletiyorum tekelimde bulundurmak istiyorum yardım edermisiniz lütfen 05468727997 ulaşın lütfen

  Yanıtla
  • Ocak 24, 2019 tarihinde, saat 8:32 am
   Permalink

   Merhaba sadece fiyat bilgisi yayımlıyoruz, satış veya yönlendirme yapmıyoruz.

   Yanıtla
 • Aralık 28, 2018 tarihinde, saat 1:29 pm
  Permalink

  Merhabalar sadece fiyat bilgileri yayınladığınızı biliyorum fakat eğer bilginiz varsa BlackRam vhısky alımı için yönlendirme yapabilirseniz çok memnun kalırım..

  Yanıtla
 • Şubat 2, 2019 tarihinde, saat 8:36 am
  Permalink

  Bu fiyatlara Blackram ?
  DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?
  Marketlerde 250 liradan aşağı.viski yok…
  Hem dr blackram 80 yazilmis.

  Yanıtla
  • Nisan 13, 2020 tarihinde, saat 7:16 pm
   Permalink

   Ben tekelciyim elimdr var viski 05340692329

   Yanıtla
   • Temmuz 23, 2020 tarihinde, saat 1:46 pm
    Permalink

    ne kadar hocam sende 1 litresi?

    Yanıtla
 • Şubat 13, 2020 tarihinde, saat 6:24 pm
  Permalink

  Black ram fiyatı çok yükselmiş bilgi için teşekkürler sayın yönetici

  Yanıtla
 • Eylül 20, 2020 tarihinde, saat 2:13 pm
  Permalink

  Elimde 6 adet 1 lt BLACK RAM viski var isteyen olursa irtibata geçsin. 0530.542.53.39

  Yanıtla
  • Aralık 31, 2020 tarihinde, saat 5:39 pm
   Permalink

   Üzgünüm, yasa gereği internet üzerinden alkol satışı yapılamamaktadır. Sitemiz sadece alkollü içeceklerin içerikleri ve fiyatları konusunda bilgilendirme yapmaktadır.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir