Home / Viski / Viski Çeşitleri / Dünyanın En İyi Viskisi

Dünyanın En İyi Viskisi

Dünyanın En İyi Viskisi

Viski ciddi bir kültür gerektiren alkol türüdür. Dünya genelinde çok fazla tercih edildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu alkol türünün tercih edilmesi ise üretiminde kullanılan doğal malzemelere ve sert içimine bağlı olabilir. Aynı zamanda ciddi bir tutkuya dönüştüğünü de söyleyebiliriz. Viski içmeye alışan insanların birer tutkun olarak içmeye devam ettiklerini bilmelisiniz. Özellikle kaliteli viskileri tercih etmek içim hazzı açısından çok önemlidir. Dünya genelinde çok satılan her viskinin en kaliteli viski olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Çünkü viski öyle bir alkol türüdür ki kalitesi tamamen içen kişinin damak zevkine ne denli hitap ettiği ile alakalı olarak değişkenlik gösterebilir. Ancak biz sizde için dünyanın en iyi viskilerini araştırıp bir liste haline getirdik. Sizde dünyanın en iyi viskilerini öğrenmek istiyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz.

 

Glenfiddich Viski

Bu marka viskinin üretim hikâyesi bir aileye dayanmaktadır. 1887 yılında William Grant kendine ait damıtım evini kurarak viski üretmeye başlıyor. Zamanla ürettiği malt viskiler İskoçya tarafından çok talep görmeye başlayarak günümüze kadar ulaşıyor. Bu marka viskiler günümüzde dünyanın en iyi viskileri listesinde hala yer buluyor.

 

Lagavulin Viski

Yine dünyanın en çok tercih edilen ve en iyisi olarak kabul edilen viski markalarından biri de Lagavulin Viski markasıdır. Bu marka viskilerde tamamen İskoç üretimidir. Kelime anlamı ise değirmendeki çukurdur. İlk üretim tarihi ise 1816 yıllarına kadar dayanmaktadır. Çok eski bir viski markası olan Lagavulin günümüzde hala en çok tercih edilenler arasında yer almaya devam ediyor.

 

 

Dünyanın En İyi Viskisi
Dünyanın En İyi Viskisi

 

 

 Hibiki Viski

Adından da anlaşılacağı üzere Japon üretimi bir viski markasıdır. Bu markada enler listesinde yer bulmaktadır. Kaliteli ve kolay içimi tercih edilmesini sağlıyor. Bu marka viski çok arada bırakan ekşi ve tatlı karışımı bir aromaya sahiptir. Aynı zamanda bu viski markası 2017 yılında dünyanın en iyi viski markası olarak seçilmiştir. Tüm bu saydığımız viski markaları kaliteli olup dünya genelinde en çok tercih edilenler listesinde olmaya hak kazanmıştır. Sizde kaliteli viski araştırırken bu markaları göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dewar's Viski, Özellikleri, İçimi, Fiyatı başlıklı makalemizde Dewars Viski Alkol Oranı ve Dewars Viski Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

Jack Daniels Red Dog

Jack Daniels Red Dog

Jack Daniels Red Dog Saloon viskisi, dünyaca ünlü ABD’li viski markasının kurucusu Jack Daniel’in işlettiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir