ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski İncelemeleri / Chivas Regal Viski İnceleme

Chivas Regal Viski İnceleme

İlk kez 1900’lü yılların başında piyasaya sürülen Chivas Regal viski, aslında kökleri Chivas kardeşlerin 1801 yılında İskoçya’nın Aberdeen şehrinde kurdukları şirkete dayanır. Bu şirket ilk etapta Aberdeen şehrinde lüks sayılabilecek yiyecekler ve kahve satan bir gıda şirketiydi. Ancak viski üretmeye başladıklarında da ne kadar başarılı olduklarını tüm dünyaya kanıtladılar.

Şu anda Chivas Regal viski tüm dünyada toplam 150 farklı ülkeye yılda yaklaşık 40 milyon litre tüketiliyor. Az sayıda viski markasının bu rakamlara ulaşmasından yola çıkarsak, Chivas Regal’i en iyi viskiler arasına girer demenin yanlış bir yaklaşım olmayacağını düşünüyoruz.

Chivas Regal’in bildiğiniz gibi çeşitli sunumları var. Bu yazıda biz en çok tüketilen 12 yıllık Chivas Regal viskiyi ele alacağız. ( Bkz. Chivas Regal Fiyatları )

Viski severler muhtemelen Chivas Regal ile daha lise veya üniversite yıllarında tanışmış ve sıkı bir dost olmuştur. Chivas Regal deneyen bir viski severin ondan vazgeçmesi biraz zordur. Kolayca market ve tekellerde kendisine ulaşmak mümkündür.

Hiç viski tatmayanlar için Chivas Regal Viski ile karşılaştıklarında edinecekleri muhtemel tecrübeyi ve incelemeyi aşağıya çıkardık. Buyrun…

Damak : Çok net bir malt arpa tadının hafif yenibahar ile kombinasyonu. Ceviz ve karamel tadını almanız mümkün.

Koku: Vanilyalı muhallebi, anason, limon ve şekerlemenin karışmış bir kokusu hemen burnunuza çarpacaktır. Bunun yanında ahşap ve muz kokularını almanız mümkün.

Renk : Orta derecede amber

Chivas Regal viskinin hafif tatlımsı ve baharatlı kokusu ve tadı ile tanışacaklara küçük ipuçları vermeye çalıştık. Bir sonraki incelemede görüşmek üzere.

Bir önceki yazımız olan Jack Daniels Viski İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

Chivas Regal Viski

Chivas Regal Viski

İçindekilerChivas Regal ViskiChivas Viski Alkol OranıChivas Regal Viski FiyatıChivas Viski Nasıl İçilir Chivas Regal Viski …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir