ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski Çeşitleri / Chivas Regal Viski

Chivas Regal Viski

Chivas Regal Viski

Chivas Viski ülkemizde de en popüler viski markasıdır. Temelinde yine İskoç viskisi olan Chivas üretim aşamasında yıllarca bekletilmesi ile bilinmektedir. 1801 yılında iki kardeşin kurduğu firmada üretilmeye başlamıştır. Zamanla çok tercih edilmesiyle ün kazanan bu viskinin malt viski harmanı olduğunu söyleyebiliriz. İçerken içinde olan aromalar hakkında net bir şey söylemek pek mümkün değildir. Kaliteli bir üretime sahip olan bu viski global bir marka olmayı başarmıştır. Bu viskilerin piyasaya sürülmesi için en az 12 yıl dinlenmiş olması gerekmektedir. Uygun fıçılarda yıllarca bekletildikten sonra istenen kıvama gelmektedir. Bu viskiye dair tüm detayları sizler için yazımızda topladık.

 

Chivas Viski Alkol Oranı

Chivas viskiler sert içimleri ile anılmaktadır. Dünya’nın birçok yerinde geniş bir viski kültürüne sahip olan tüketicilerin aklına gelen ilk markalar arasında yer almaktadır. Eğer sert bir içimden hoşlanıyorsanız ve yıllarca emek verilip bekletilen viskileri seviyorsanız bu markayı mutlaka denemenizi öneriyoruz. Bu viskilerin üretiminde ise %40 oranında alkol kullanılmaktadır.

 

Chivas Regal Viski Fiyatı

Chivas viski çeşitlerinin fiyatları ise orta aralıkta seyretmektedir. Yapılan zamlardan sonra ki en güncel fiyat lisesi ise aşağıdaki gibidir. İşte en güncel fiyatlar;

 

20’lik Chivas Viski 80 TL

35’lik Chivas Viski 119 TL

50’lik Chivas Viski 162,5 TL

70’lik Chivas Viski  220 TL

100’lük Chivas Viski 300 TL

175’lik Chivas Viski 500 TL olarak listelenmektedir. Ancak bunlar güncel satış fiyatı olsa da bulunduğunuz bölge ve alışveriş yaptığınız tekele bağlı olarak küçük fiyat değişiklikleri yaşayabilirsiniz.

 

Chivas Regal Viski
Chivas Regal Viski

 

Chivas Viski Nasıl İçilir

Yine alkol oranı yüksek ve içimi sert olan bu viski için meze tercihi yapmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu viskinin yemekten bir iki saat önce içilmesi önerilmektedir. İçimi sert olduğu için yanında tatlı yoğunluğu mezeler tüketmenizi önermiyoruz. Bunun yerine bitter çikolatayı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda viski masanızda kaju, badem, fındık gibi kuruyemişlerin tuzsuz olanını bulundurabilirsiniz. Ya da viski bardağınıza üç barça buz atarak bu viskiyi Amerikalılar gibi içmeyi de tercih edebilirsiniz. Bunun dışında ağır mezelerden uzak durmanızı öneriyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Dewars Viski başlıklı makalemizde Dewars Viski Alkol Oranı ve Dewars Viski Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

En Kaliteli Viski Hangisi

En Kaliteli Viski Hangisi

İçindekilerEn Kaliteli Viski Hangisidir?Viskinin Kalitesi Nasıl AnlaşılırDünyanın En Kaliteli Viskileri En Kaliteli Viski Hangisidir? Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir