Home / Şampanya / Dom Perignon Şampanya Fiyat, Özellikleri

Dom Perignon Şampanya Fiyat, Özellikleri

Dom Perignon, muhteşem lezzetiyle, şampanya sevenlerin ağzına layık köpüklü bir şampanya çeşididir. Dünyanın en bilinen şampanyasıdır. Dom Perignon’ı, Fransa’nın dünyaya armağanı olan, gösterişli, zarif ve kaliteli olarak nitelendirebiliriz. En kaliteli mekanların bir numaralı elitlik göstergesi olan bu şampanyayı denemeden bu dünyadan göçmemenizi ısrarla öneririz. Dom perignon fiyat nedir, perignon ne demek ve daha fazlası bu yazımızda.

 

Dom Perignon Ne Demek? Pierre Perignon Kimdir?

Bu dillere destan şampanyamız adını kaşifinden, Pierre Perignon’dan alıyor. Dom adı “D.O.M (yüce tanrı) ve (peder)” anlamlarına gelen kelimelerin kalıplaşmış kısaltmalarıyla ve kaşifinin adını (Perignon) alarak bildiğimiz adını almış.

 

"<yoastmark

 

İlk Tadım

Meşhur şampanyamızın kaşifi Pierre Perignon, bu şampanyayı ürettikten sonra ilk tadımından sonra çığlık atarak “Derhal gelin! Sanırım yıldızları içiyorum” demiş. Bu şampanyanın tadını bilenler Pierre Perignon’nun neler hissettiğini ve ne büyük bir heyecan yaşadığını tahmin edeceklerdir. Pierre Perignon yalnızca bu şarabın ilk üreticisi değil aynı zamanda şişelerde kapağa alternatif olarak mantar kullanmayı da ilk bulandır.

 

Nasıl Yapılıyor?

Perignon şampanyalarının üretiminde %40 Pinot Noir ve %60 Chardonnay üzümleri kullanılır. Senenin en kaliteli mahsulleri anlamını taşıyan Vintage etiketine sahiptir. Bahsi geçen şampanyanın en uygun kıvamını bulması için en az 12 ay beklenmesi gerekmektedir.

 

Dom Perignon Fiyat

Aynı zamanda bu şampanyanın bir başka çeşidi olan Perignon Rose’un fiyatı diğer tüm Perignon şampanyalarının hemen hemen 2 katı gibi bir fiyata sahiptir. (güncel fiyatı 1490 TL)

Hakkında admin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bunu Da İncele

içkilerin alkol oranları

İçkilerin Alkol Oranları ve Kalorileri Nelerdir?

Sayfamızda sıkça sorulan sorulardan olan, içkilerin alkol oranları nedir? en yüksek alkol oranına sahip olan …

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir