ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski İncelemeleri / En Doğru Viski Mezeleri Nelerdir

En Doğru Viski Mezeleri Nelerdir

En Doğru Viski Mezeleri Hangileridir?

Alkol sofralarının olmazsa olmazı mezelerdir. Ancak her alkol türüne uygun meze seçmek ciddi bir kültür gerektirir. Hangi tatların hafif olacağına, hangi alkol ile ne tür mezelerin kullanılacağına karar vermek son derece güçlük yaratabiliyor. Özellikle viski içenler bu konuda çok düşünmektedir. Genelde viskinin sek içilmesi gerektiği söylenir. Bu tutum doğru olsa da çok sert viskilerin yanında uygun mezeler de tüketilebilir. Bizde sizler için en doğru viski mezelerini araştırıp yazdık. İşte en çok tercih edilen ve doğru olan viski mezeleri;

 

Viski Ve Mezeler

Viski çok çeşitli bir alkol türüdür. Harman, malt olarak ve aromalarına göre sınıflandırılmaktadır. Genel olarak sert bir içki türü olduğunu söyleyebiliriz. Viski denilince akla çok pahalı olduğu gelen ilk şeydir. Ancak bu durumun yanlış bilindiğini söyleyebiliriz. Viski fiyatları fıçılarda kaç yıl beklediklerine ve yapım aşamalarındaki zahmet ile doğru orantılı olarak artış gösterir. Milyon dolarlık viskiler olduğu gibi çok cüzi rakamlar ile satılan viski çeşitleri de bulunmaktadır. Sizde bütçenize ve damak zevkinize göre bir viski tercih edebilirsiniz.Viski kültürü olanlar ne tür mezeler tüketeceklerini bilirler. Ancak bilmeyenler için bizim önerdiğimiz en doğru viski mezeleri bulunmaktadır.

 

 

En Doğru Viski Mezeleri
En Doğru Viski Mezeleri

 

 

En İyi Viski Mezeleri

Viski masalarında genelde meze tercih edilmemektedir. Tercih edilecekse de en çok buz ve su eşlik eder. Yoğun aromalı ve sert viskilerin içimini hafifletmek için meze olarak su veya buz kullanabilirsiniz. En doğru viski mezelerii olarak bir diğer önerimiz ise yine damak zevkinize bağlı olarak şeker yoğunluğu az olan bitter çikolatalar olacaktır. Genelde viskinin yanında Türk içiciler ağır et türlerini de tercih etmektedir. Ancak bu meze türünün viskiye uygun olmadığını, aşırı baharatlı, yağlı ve yemek türü mezelerin viskinin tadını yok ettiğini söylemeliyiz. Çok sert olmadığı sürece sek içmeniz önerilir. Ancak illa bir meze istiyorsanız tuz oranı düşük olan badem, fındık, kaju gibi çerezleri de tercih edebilirsiniz. Meyve ve meyve aromalı gazlı içecekleri ise meze olarak tercih etmenizi önermiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Chivas Regal Viski başlıklı makalemizde Chivas Viski Alkol Oranı ve Chivas Viski Nasıl İçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

Black Ram Viski

Black Ram Viski

İçindekilerBlack Ram ViskiBlack Ram Viski Alkol OranıBlack Ram Viski FiyatlarıBlack Ram Viski Nasıl İçilir Black …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir