Home / Viski / Viski İncelemeleri / Viski Yanına Meze, En Doğru Viski Mezeleri Nelerdir

Viski Yanına Meze, En Doğru Viski Mezeleri Nelerdir

En Doğru Viski Mezeleri Hangileridir?

Viski Yanına Meze denince akıllara viskifiyatlari gelir. Alkol sofralarının olmazsa olmazı mezelerdir. Ancak her alkol türüne uygun meze seçmek ciddi bir kültür gerektirir. Hangi tatların hafif olacağına, hangi alkol ile ne tür mezelerin kullanılacağına karar vermek son derece güçlük yaratabiliyor. Özellikle viski içenler bu konuda çok düşünmektedir. Genelde viskinin sek içilmesi gerektiği söylenir. Bu tutum doğru olsa da çok sert viskilerin yanında uygun mezeler de tüketilebilir. Bizde sizler için en doğru viski mezelerini araştırıp yazdık. İşte en çok tercih edilen ve doğru olan viski mezeleri;

 

Viski Yanına Meze : Viski Ve Mezeler

Viski çok çeşitli bir alkol türüdür. Harman, malt olarak ve aromalarına göre sınıflandırılmaktadır. Genel olarak sert bir içki türü olduğunu söyleyebiliriz. Viski denilince akla çok pahalı olduğu gelen ilk şeydir. Ancak bu durumun yanlış bilindiğini söyleyebiliriz. Viski fiyatları fıçılarda kaç yıl beklediklerine ve yapım aşamalarındaki zahmet ile doğru orantılı olarak artış gösterir. Milyon dolarlık viskiler olduğu gibi çok cüzi rakamlar ile satılan viski çeşitleri de bulunmaktadır. Sizde bütçenize ve damak zevkinize göre bir viski tercih edebilirsiniz.Viski kültürü olanlar ne tür mezeler tüketeceklerini bilirler. Ancak bilmeyenler için bizim önerdiğimiz en doğru viski mezeleri bulunmaktadır.

 

 

En Doğru Viski Mezeleri
En Doğru Viski Mezeleri

 

 

Viski Yanına Meze Seçiçi Yapmak

Viski masalarında genelde meze tercih edilmemektedir. Tercih edilecekse de en çok buz ve su eşlik eder. Yoğun aromalı ve sert viskilerin içimini hafifletmek için meze olarak su veya buz kullanabilirsiniz. En doğru viski mezeleri olarak bir diğer önerimiz ise yine damak zevkinize bağlı olarak şeker yoğunluğu az olan bitter çikolatalar olacaktır. Genelde viskinin yanında Türk içiciler ağır et türlerini de tercih etmektedir. Ancak bu meze türünün viskiye uygun olmadığını, aşırı baharatlı, yağlı ve yemek türü mezelerin viskinin tadını yok ettiğini söylemeliyiz. Çok sert olmadığı sürece sek içmeniz önerilir. Ancak illa bir meze istiyorsanız tuz oranı düşük olan badem, fındık, kaju gibi çerezleri de tercih edebilirsiniz. Meyve ve meyve aromalı gazlı içecekleri ise meze olarak tercih etmenizi önermiyoruz.

Hakkında admin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bunu Da İncele

scapa glansa

Scapa Glansa Viski Fiyat, Nasıl İçilir, Özellikleri

Scapa Glansa Viski, İskoçya’nın Orkney Adası’ndan gelen ve single malt viskiler arasına hoş tadı ile farklı …

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir