ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski Çeşitleri / En İyi Viski Hangisidir?

En İyi Viski Hangisidir?

En İyi Viski Hangisidir?

Viski içimi sert bir alkol türüdür. Herkesin damak zevkine hitap etmeyebilir. Ya da içimi sert olduğu için ağır gelebilir. Ancak viski tutkunlar ise bu sertliğe ve aroma kokusuna tutkundur. Viskiyi ilk kez içecek olan insanlar ilk etapta kokusundan son derece rahatsız olabilir. Hatta kokusu mide bulantısını da neden olabilir. Her viski içilmemelidir. Özellikle denetim pulu bulunmayan kaçak ürünleri ilk etapta tercih etmemenizi öneriyoruz. Bizde viski içerken tercih etmeniz ve en çok satılan viski markalarını sizler için araştırıp derledik. En iyi viski hangisidir sorusuna dair tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

 

En İyi Viski Markaları

Yazımıza başlamadan önce şunu belirtmeliyiz ki viski tamamen damak zevkinize bağlıdır. Yani viskinin iyisini ve ya kötüsünü içerek kediniz daha sağlıklı deneyimleyebilirsiniz. En iyi viski hangisidir konusunda dünya çapında viski severler tarafından en çok tercih edilen viski markaları ise şunlardır;

 

  • Laphroaig
  • Lagavulin
  • Coal İla
  • Gentleman Jack

 

Lagavulin Markalı Viski

Bu viski sert ve zor bir viski olarak bilinir. İlk defa viski içmeyi düşünenler için ağır bir tercih olabilir. Sert bir viski olmasına rağmen aromasını bastırmayacak şekilde üretilmiştir. Pahalı bir marka olan Lagavulin koku olarak ağır bir esinti bırakır. Sert viski sevenlerin sıkça tercih ettiği bir viskidir.

 

Laphroaig Markalı Viski

Malt viskileri ile bilinen bu marka da çok fazla tercih ediliyor. Kokusu dominant olmayıp içimi çok yumuşaktır. Tadı ve kokusu burunda ve damakta uzun süre etki gösteriyor. Satın aldığınız bu viskinin içerinden çıkan farklı notlar ise alıcıları ayrıca cezbetmektedir. İlk kez viski içecekseniz bu kar ile işe başlayabilirsiniz.

 

 

En iyi viski hangisidir
En iyi viski hangisidir

Coal İla Markalı Viski

Coal İla markasının viskileri diğerlerine nazaran son derece ucuzdur. Özellikle yaz aylarında daha fazla satıldığı gözlenmiştir. İçimi hafif kokusu güzel olan bu viskiyi yaz aylarında buz eşliğinde içmek çok ferahlatıcı ve sakinleştirici olacaktır.

 

Gentleman Jack Markalı Viski

Bu marka viskilerin bağımlılık yapacak kadar lezzetli olduğunu söylemeliyiz. En iyi viski hangisidir derseniz bu seçeneği öneririz. Gerçekten de viski markaları arasında en çok satılan olması lezzetine bağlıdır. Hafif kokusu ve bıraktığı etki muazzamdır. Kokusu asla rahatsız etmez ve alkol oranı çok dengelidir. Eğer yavaş bir sarhoşluk ile sakinleşmek istiyorsanız bu markanın viskilerini denemelisiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Viski Neyle İçilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

En Kaliteli Viski Hangisi

En Kaliteli Viski Hangisi

İçindekilerEn Kaliteli Viski Hangisidir?Viskinin Kalitesi Nasıl AnlaşılırDünyanın En Kaliteli Viskileri En Kaliteli Viski Hangisidir? Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir