ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski Çeşitleri / En İyi Viski Markaları

En İyi Viski Markaları

En İyi Viski Markaları

Dünya genelinde çok fazla sayıda viski markası bulunmaktadır. Meraklıları için arayışlar yapıldığında en iyi viski markaları nelerdir şeklinde olmaktadır. Dünyada pek çok farklı yerde viski üretimi yapılıyorsa da bu işin bel kemiği olan ülkeler Amerika, İskoç ve İrlanda olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ülkelerde üretilen viskiler pek çok ülke tarafından oldukça rağbet görmektedir. En iyi markalar olarak baktığımız zman jkarşımıza ilk olarak The Macallan çıkmaktadır. Bu viski pek çok kişi tarafından en iyisi olarak gösterilmektedir. İkinci olarak karşımıza Lagavulin çıkmaktadır. Bu da diğeri kadar insanlar tarafından merak edilen ve tadıldığı zaman gerçekten kişinin kendisini özel hissedeceği gibi durumlar yaşanacağı iddaa edilen bir markadır. Sıralamada üçüncü sırada karşımıza Glenmorangia çıkmaktadır. Bu üçü en özel viskiler arasında bulunur.

 

Dünyada En Çok Hangi Viskiler Satılır

Dünyada pek çok farklı viski türü bulunmaktadır. Dünyada en satan viski türü en iyi viski markalarından oluşmamaktadır. Bunun nedeni, gayet açıktır. Dünyanın en iyi viski markaları en pahalı viskilerinden oluşmaktadır. En iyi viskilerden ziyade dünya genelinde daha orta halli diyebileceğimiz viski türleri satılmaktadır. Dünya genelinde İskoçya viskilerinde ilk üç sırayı Johnnie Walker, Ballantine’s, Grant’ s almaktadır. Amerikan viskilerinde ilk üç sırayı Jack Daniel’s, Jim Beam, Evan Williams almaktadır. İrlanda marka viskilerden en fazla satılan Jameson olmuştur. Kanada viskilerinden en fazla satılan Crown Royal olmuştur. Japonya viskilerinden en fazla satılan Suntory Kakulin olurken Hindistan viskilerin en fazla satılanlar Officer’s Choice ve İmperial Blue olmuştur.

 

 

En İyi Viski Markaları
En İyi Viski Markaları

 

 

Viskilerin Hangi Ülkeye Ait Olduğunu Anlama

Dünya genelinde farklı ülkelerde viski üretimi yapılmaktadır. Viski alırken kalite bakımından daha iyi olduğu düşünülen ülkelerden tercih yapmakta fayda bulunmaktadır. Viski alırken eğer şişenin üzerinde Whiskly kelimesini görürseniz o viskinin kesin olarak İskoçya, Kanada ya da Japonya üretimi olduğundan emin olabilirsiniz. Şişenin üzerinde Whiskey kelimesini görürseniz elinizdeki şişenin İrlanda ya da Amerika üretimi olduğundan emin olabilirsiniz. Burada sayılan ülkeler zaten viski üretimi açısından en çok kaliteli bulunan ülkelerdir.

 

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En İyi Viskisi başlıklı makalemizde Glenfiddich Viski, Hibiki Viski ve Lagavulin Viski hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

Grants Viski

Grants Viski

İçindekilerGrants ViskiGrants Viski Alkol OranıGrants Viski FiyatıGrants Viski Nasıl İçilir Grants Viski Üretimi en zorlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir