Home / Viski / Viski Çeşitleri / En Pahalı Viski Hangisidir? İşte En Pahalı Viskiler

En Pahalı Viski Hangisidir? İşte En Pahalı Viskiler

En Pahalı Viski Hangisidir?

En pahalı viskiyi öğrenmeden önce, eski yerli ve yabancı filmlerde oynayan kötü karakterlerin elinden düşmeyen viski bardaklarını hepimiz biliriz. Bu dizi ve fillerin etkisinde olsa gerek ki viski denilince aklımıza ilk gelen şey kötü ve zengin karakterli insanlar gelmektedir. Viski alkol türleri arasında en pahalı içki olarak yer almasıyla da bilinir. Yapımı zahmetli olan viskinin satış fiyatları piyasada değişkenlik gösterse de genel olarak gerçekten pahalı bir içkidir. Viski için ciddi bir kültür gerekmektedir. Üretim aşamasında bile zahmet ve emek gerektiren bir içki çeşididir. Viski şişeleri de en az kendisi kadar zahmetli ve estetik bir üretime sahip olduğu için son derece pahalıdır. Bizde sizler için dünyanın en pahalı viskisini araştırıp en pahallı viski hangisidir sorusunun cevabını yazımızda derledik.

 

Dalmore 64 Trinitas

Viski ve en pahallı viski hangisidir denilince akla ilk olarak viski markası olan Dalmore 64 Trinitas gelir. Bu viskide kullanılan aromalar piyasada çok nadir bulunabilmektedir. Tat ve kalite açısında son derece eşsizdir. Marda bir asırdan fazladır kaliteli viskiler üretmektedir. Bu işin ehli denilecek marka bazı viski koleksiyoncularına açık arttırma ile satışlar yapmaktadır. Çok eski tarihlerde üretmiş oldukları birkaç viskiyi ise 160.000 dolardan açık arttırmaya sunmayı hedefliyorlar. Bu rakam viski için dünyanın en pahalısı niteliğindedir.

Yine aynı firmanın üretmiş olduğu 62 Trinitas isimli viski şişesi de 19. yüzyıldan kalma olarak bilinir. Bu şişede son derece pahalıdır. Tamamen el emeği ile yüzü aşkın saatten sonra yapımı bitmiş olan şişe çok özeldir. Malzemesi kristal ve platin olan bu viski şişesi için çeyrek milyon dolardan fazla bir tutar istenmektedir.

 

en pahallı viski hangisidir
en pahallı viski hangisidir

Isabella’s Islay

Bu şişe de aynı marka tarafından üretilmiş bir diğer viski şişesi olmakla birlikte, en pahallı viski hangisidir denildiğinde akla gelen 2. viskidir.. Bu şişede markanın özel koleksiyonu arasında yer almaktadır. İskoç viskilerinin en çok göz alan şişesi de denilebilir. Şişe tamamen beyaz altın kaplamaya sahiptir. Şişesi bile 5.500.000 dolar iken viski ile beraber bu rakam 6,2 milyon doları aşmaktadır.

Gördüğünüz üzere dünyanın en pahalı viskilerini ve viski şişelerini Dalmore 64 Trinitas markası üretmiştir. 100 yıllık bir geçmişe sahip olan marka bu alanda hala hizmet vermektedir. Tabi ki bu viskileri satın alan kişiler dünyaca ünlü zengin kişilerdir.

 

 

 

Hakkında admin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bunu Da İncele

Jack Daniels Single Barrel

Jack Daniels Single Barrel Nedir? Fiyatı? Nasıl İçilir?

Üst düzey viski denilince ilk akla gelen örneklerden olan Jack Daniels Single Barrel, sunmuş olduğu …

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir