Home / Viski / Viski Çeşitleri / En Ucuz Viski Hangisidir? Viskiler Neden Ucuz Değildir

En Ucuz Viski Hangisidir? Viskiler Neden Ucuz Değildir

En Ucuz Viski

Dünya genelinde hem en ucuz viski sıralaması yapılırken hem de içtiğinizde kendinizi özel hissedeceksiniz diye söylenen viskilerde bulunmaktadır. Viski pek çok ülke tarafından üretilmektedir. Bu fazla olan üretim kalite açısından da viskileri birbirinden ayrılmasına neden olmaktadır.  Dünyada en ucuz viski 69,90 TL ile 35’ lik Passport Viski olmaktadır. Viskiler 35 lik, 50 lik, 70 lik ve 100 lük olarak ayrılmaktadır. Bu ayrılmalarda viski fiyatları üzerine doğrudan yansımaktadır. Örnek verecek olursak 50 lik Passport’ un fiyatı 99,90 iken 70lik Passport’un fiyatı 139,90 TL olmaktadır.

 

Viskilerin Pahalı Olmasının Nedeni

Viskiler alkollü içecekler arasında kalitesi arttıkça ciddi düzeyde fiyatı da artan içeceklerdir. Viskiye merak edenlerde viskinin neden bu kadar pahalı olduğu ile ilgili veryansın da bulunmaktadırlar. Bunun nedeni yani viskilerin pahalı olmasının nedeni elbette ki çok makul bir neden olan çok aşamalı olarak yapılmaları olmasıdır.  Malt viskiler yaklaşık olarak 12 ay boyunca bir fıçının içerisinde bekletilmektedirler. 12 ayın sonunda satışa sunulmak için şişelenip hazırlanırlar. Bu uzun yapım sürecinin bulunması ve eskidikçe viskinin fiyatının artmasından dolayı viskilerin pahalı olma durumu ortaya çıkmaktadır. Viskiler arasında malt viskilerin nasıl üretildiği ise üreticileri tarafından sır gibi saklanılmaktadır.

 

 

"<yoastmark

 

 

Viski Alkol ve Kalori Oranı

Piyasadaki viskiler arasında ucuz viski ve pahalı viskiler bulunmaktadır. Bu en ucuz viskilerde ve pahalı içeceklerde belirli bir alkol ve kalori oranı bulunmaktadır. Viskide bulunan alkol oranı %40- 43 oranındadır. Viskide mevcut bulunan alkol oranı bu oranlarda değişiklik göstermektedir. Kalori oranına bakıldığı zaman 1 kadeh viskide bulunan kalori oranı ortalama olarak 115 kaloridir. Bu alkol oranı ve kalori oranı net olarak bilinen viskiler bulunmaktadır. Bu viskilerden kalori oranında değişiklik olmazken alkol oranında değişimler bulunmaktadır.

 

Hakkında admin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bunu Da İncele

Jack Daniels Red Dog

Jack Daniels Red Dog Nedir? Fiyatı, Özellikleri

Jack Daniels Red Dog Saloon viskisi, dünyaca ünlü ABD’li viski markasının kurucusu Jack Daniel’in işlettiği …

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir