ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski Çeşitleri / Evde Viski Nasıl Yapılır?

Evde Viski Nasıl Yapılır?

Evde Viski Nasıl Yapılır?

Alkollü içecekler arasında viski yapımı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Viskinin yapım aşamasında 12 ay boyunca bir fıçı içersinde bekletilmesi gerekmektedir. Evde viski nasıl yapılır diye merak edenlerin başlıca aklına takılan şey viski yapılırken fıçı içerinde bekletilip bekletilmemsi gerektiğidir. Evde viski yapılırken evde bekletilmesine gerek yoktur. Evde viski yapılabilmesi için farklı yollar bulunmaktadır.

 

Votka Kullanılarak Evde Viski Nasıl Yapılır?

Evde kolaylıkla hazırlanılabilmesi için evde viski nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak votka ile evde viski yapılabileceğini bulabiliriz.  Viskiyi yapabilmek için marketten alınan votkayı kullanabiliriz. Votkanın viski yapımında kullanılabilmesinin nedeni viski ile aynı oranda alkol içermesi durumudur. Votkanın ve viskinin içermiş oldukları alkol oranı %40’tır. Votka ile viski yapılması için gerekli olan malzemeler votka, karamel aroma verici malzeme, viskiye aroma verici madde ve en son olarak da 2 ml lik enjektördür. Aroma kullanılarak yapılmış olan viskinin tadı ve kokusu normal bir viski ile aynı olmaktadır. Viskinin evde yapılan ile aynı olmasını istiyorsanız gıda boyası kullanmanız gerekmektedir. Viskinin votka ile evde kolaylıkla yapılması çok basit aşamalar ile gerçekleştirilmektedir.

 

Votka ile viskinin yapılabilmesi için 2. Yol olarak diğer kullanılması gereken malzemeler votka, virago kiti ve 2 ml lik enjektördür.  Bunun hazırlanabilmesi için 70 cl votkaya 1,4 ml ile 2 ml arasındaki seviye kadar viski kitini ekleyip çalkalamanız halinde viskiniz hazır hale gelecektir.

 

 

Evde Viski Nasıl Yapılır
Evde Viski Nasıl Yapılır

 

 

Etil Alkol İle Viski Nasıl Yapılır?

Evinizde viski yapmak için evde viski nasıl yapılırın cevabı olarak da etil alkolü görebiliriz. Etil alkol ile viski yapılabilmek için etil alkol, Karbon fitre, 2 adet fitre kahve kağıt, huni, viski aromaları, karamel aroması ve 2 ml lik enjektör kullanılması gerekmektedir. Buradaki, karbonu akvaryumculardan alıp güzelce yıkadıktan sonra kullanabilirsiniz. İlk önce almış olduğunuz fitre kahve kağıdını huninin içerisine yerleştiriyoruz. Karbonları huninin içine dolduruyoruz. Etil alkolü de bu fitreden geçiriyoruz. Bu işlemler yapılırken en son aşmada da aramayı ekliyoruz. Alkol bu şekilde kolaylıkla hazırlanabilir.

 

 

Bir önceki yazımız olan En Ucuz Viski başlıklı makalemizde Viski Alkol ve Kalori Oranı ve Viskilerin Pahalı Olmasının Nedeni hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

En Kaliteli Viski Hangisi

En Kaliteli Viski Hangisi

İçindekilerEn Kaliteli Viski Hangisidir?Viskinin Kalitesi Nasıl AnlaşılırDünyanın En Kaliteli Viskileri En Kaliteli Viski Hangisidir? Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir