ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski Çeşitleri / Evde Viski Nasıl Yapılır

Evde Viski Nasıl Yapılır

Evde viski nasıl yapılır

Çok eski çağlardan bu yana insanlık alkol tüketimini durmadan sürdürüyor. Çok fazla alkolün sağlığa zararlı olduğunu bilmemize rağmen bazen fazla kaçırabiliyoruz. Sağlığımıza verdiği zarar ile kalmayıp ekonomik olarak da bizi bazen zorlayabiliyor. Özellikle alkole gelen ÖTV zamları alım gücünü son derece düşürmeye başlıyor. İşin ekonomik boyutu düşünüldüğü zaman maliyeti düşürerek evde alkolünüzü kendiniz yapabilirsiniz. Eğer alkolden yana tercihiniz viski oluyorsa cebinizden çıkan paranın daha fazla olacağını söyleyebiliriz. Sizde daha az maliyetle kendi viskinizi evde üretebilirsiniz.  Evde viski nasıl yapılıra dair tüm püf noktaları sizler için bu yazımızda derledik.

 

Viski Nasıl Olmalıdır

Viski denilince herkesin burnuna odunsu bir koku gelir. Çünkü viskinin temel aroması kuru ağaçtan oluşur. Kaliteli viskilerin uzun yıllar boyunca fıçılarda bekletildiğini biliyoruz.  Hatta alışveriş yapıp satı aldığınız viskilerin üzerinde kaç yıl bekletildiklerine detaylı bilgileri okuyabilirsiniz. Peki, içtiğimiz her viski yıllar boyunca bekletilmek zorunda mıdır? Evinizde gerek hobi amaçlı gerekse içmek için viskinizi kendiniz yapabilirsiniz. Evde viski yapmanın iki alternatifi olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar;

  • Votka ile viski yapmak
  • Etil alkol ile viski yapmak

 

evde viski nasıl yapılır
evde viski nasıl yapılır

 

Votka İle Viski Yapımı

Satın aldığınız hazır votka ile evde viski yapabilirsiniz. Malzemeler ise viski aroması, karamel aroması ve 2 mililitrelik enjektörden oluşmaktadır. Yapımı çok kolay olan bu yöntemde tek yapmanız gereken hazır votkanın içerisine aromaları eklemek olacaktır. Peki evde viski nasıl yapılır? Gerekli oranlarda karışımınızı yaptığınız takdirde viskiniz içmeye hazır olacaktır.

 

Etil Alkol İle Viski Yapımı

Bu yöntem biraz daha malzeme ve zahmet gerektirmektedir. Etil alkol ile evde nasıl viski yapılır? Malzemeler etil alkol, karbon filtre, filtre kahve kağıdı, huni, karamelli aroma ve yine 2 mililitrelik enjektör olarak sıralanabilir. Öncelikle karbon filtreyi çok iyi yıkamanız gerekir. Ardından aldığınız filtre kahve kâğıdını huninin içerisine güzelce yerleştirin. Yıkadığınız karbonu bu huninin içerisine doldurun. Etil alkolü bu filtreden geçirin. Son aşama olarak ise aromalarınızı alkolünüze eklemek olacak. Ardından viskiniz içmeye hazır bir hale gelecektir.

Sizde bahsettiğimiz bu iki yöntemi kullanarak evde kendi viskinizi kendiniz üretmeye başlayabilirsiniz. Hem ekonomik hem de sağlıklı olan bu evde viski yapımı yöntemleri denemenizi öneririz.

 

 

Bir önceki yazımız olan En Popüler Viski Markaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

En Kaliteli Viski Hangisi

En Kaliteli Viski Hangisi

İçindekilerEn Kaliteli Viski Hangisidir?Viskinin Kalitesi Nasıl AnlaşılırDünyanın En Kaliteli Viskileri En Kaliteli Viski Hangisidir? Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir