ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski Çeşitleri / Grants Viski

Grants Viski

Grants Viski

Üretimi en zorlu olan viski türü denilebilir. Zor üretildiği için bekletildiği yıllara göre fiyatlandırılmaktadır. Her ne kadar pahalı ir alkol türü olsa da dünya çapında en sevilen ve tercih edilen viski olarak bilinmektedir. Tahıl viskisi olan Grants’ta kullanılan arpalar fermente edilmektedir. Bu süreçte en iyi fermenteyi sağlayacak bakterileri belirlemek ve maya türüne karar vermek uzun sürmektedir. Uzun yıllar fıçılarda dinlendirilmektedir. Ancak bekletildiği fıçıları seçmek de oldukça zordur.  Tüm bu zorlu aşamaların ardından muazzam bir viski ortaya çıkmaktadır. Grants Viskisine dair tüm detayları sizler için araştırdık. İşte tüm detaylar;

 

Grants Viski Alkol Oranı

Malt viski olarak bilinen Grants Viskisi son derece pahalıdır. Ancak pahalı olmasındaki en belirleyici unsur ise kaç yıl bekletildiğidir. Fiyatlarına rağmen ülkemizde ve diğer ülkelerde sıklıkla tercih edildiğini görebilirsiniz. İçimi oldukça sert bir alkol türüdür. Bu viskinin içerisinde 800 den fazla kimyasal ve karışım bulunduğu söylenmektedir. İçimi buna rağmen kolay ve yumuşaktır. İçerisinde kullanılan alkol oranı ise %43 dolaylarındadır.

 

Grants Viski Fiyatı

Grants Viskisinin fiyatları bekletildiği fıçıya ve süreye bağlı olarak artış göstermektedir. Ciddi bir emek gerektiren bu viski zorlu aşamalardan geçtiği için pahalıdır. Güncellenen son zamanların ardından tavsiye edilen genel satış fiyatları ise aşağıdaki gibidir. İşte en güncel Grants Viski fiyatlarının listesi;

 

70’lik Grants Viski 93 TL

70’lik  Grants Ale Cask Viski 110 TL

75’lik Grants Viski(12 yıl)  1375 TL

75’lik Grants Viski (21 yıl) 1650 TL

75’lik Grants Viski 1970 440 TL olarak belirlenmiştir. Gördüğünüz üzere yıl oranı arttıkça fiyatları da artış göstermektedir. Listede gördüğünüz fiyatlar güncel satış fiyatları olsa da bulunduğunuz bölge ve aldığınız markete bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebilir.

 

 

Grants Viski
Grants Viski

 

 

Grants Viski Nasıl İçilir

Harmanlanan bu viskilerin tadı hafif ve içimi kolaydır. Bu nedenle çok fazla meze ile tüketilmesine ihtiyaç yoktur. Aynı zamanda viskinizin tadını olduğu gibi almak için çok ağır ve yoğun mezelerden uzak durmanızı öneriyoruz. Harman gurubunun tadını ayrıştırmak için sek içmek yerine çok az su veya buz ile seyreltebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Evde Viski Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Etil Alkol İle Viski Nasıl Yapılır ve Votka Kullanılarak Evde Viski Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

En İyi Viski Markaları

En İyi Viski Markaları

İçindekilerEn İyi Viski MarkalarıDünyada En Çok Hangi Viskiler SatılırViskilerin Hangi Ülkeye Ait Olduğunu Anlama En …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir