Home / Viski / Viski Fiyatları / Jack Daniels Fiyatları

Jack Daniels Fiyatları

Jack Daniels viski fiyatları son zammı 3 Temmuz 2018’de gördü.  Bilindiği gibi Jack Daniels viskisinin mucidi Jasper Newton Jack Daniel’dır. Küçük yaşta yetim kalan ve ailenin 12 çocuğundan en küçüğü olan Jasper Newton Jack Daniel, henüz yedi yaşındayken vaiz bir ailenin yanında çalışmaya başlar. Call ailesinin yanında çalışmaya başlayan Jack, burada viskinin püf noktalarını öğrenecektir.

Call ailesi dindar bir aileydi. 6 yıl Call ailesinin yanında viski yapımını öğrenen Jack, 13 yaşındayken ailenin artık viski üretmek istememesi üzerine imalathaneyi devraldı ve viski üretimine başladı. Küçük Jack aileden öğrendiği viskiyi odun kömüründe damıtma yöntemini uygulamaya devam etti. Tennesse’de bu yöntem hem maliyetli hem de zaman isteyen bir yöntem olduğu için artık kullanılmıyordu.

Ancak Jack viskinin mutlaka kömürde damıtılması gerektiğini düşünüyordu ve bu yöntem üzerinde ısrarcı oldu. Jack’in viskisi diğer viskilere göre hem içimi daha yumuşak ve keyifliydi  hem de aroması ağızda oldukça hoş bir tat bırakmaktaydı. Mantarladığı cam şişelere viskisini dolduran Jack, diğer viskilerden kendi viskisini ayırt edilebilmesi için şişelerin üzerine adını yazıyordu.

Daha sonra adını  bu cam şişelerin üzerine kabartma şeklinde yazmaya başladı ve şişesi diğer şişelerden farklı bir tasarıma sahipti. Böylece Jack Daniels viski diğerlerinden görüntü olarak da rahatlıkla ayırt edilebiliyordu. Jack daha sonra viskisini tescilleyerek Amerika’daki ilk tescilli viski üreticisi olma ünvanına da elde etmiş oldu. Daha sonrasında bildiğiniz gibi Jack Daniels viski dünyanın en popüler viskileri arasında yerini alarak tüm dünyanın tanıdığı bir marka oldu.

Jack Daniels Viski Fiyatları

SON ZAM : 3 Temmuz 2018

JACK DANIELS 35 CL90,00 TL

JACK DANIELS 50 CL120,00 TL

JACK DANIELS 70 CL175,00 TL

JACK DANIELS 100 CL230,00 TL

JACK DANIELS 175 CL395,00 TL

JACK DANIELS 3 LİTRE650,00 TL

JACK DANIELS TENNESSEE HONEY 35 CL90,00 TL

JACK DANIELS TENNESSEE HONEY 50 CL172,00 TL

Hakkında admin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bunu Da İncele

Dewars Viski

Dewars Viski, Özellikleri, İçimi, Fiyatı

Dewar’s viski en çok tercih edilen viski karmalarından biridir. Hatta Dewar’s Viski için Amerika’ya göç …

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir