ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski / Jack Daniels Honey

Jack Daniels Honey

Jack Daniels Honey içkisi, dünyaca ünlü Jack Daniel’s viski markasının Old No. 7 ile özel bir bal likörünün harmanı ile ortaya çıkan aromalı bir viski çeşididir. Jack daniels honey fiyat ne kadar? Viski kültüründe kendine özel bir konum elde eden Jack Daniels Honey ekspresyonu, Tennessee Honey 7 numara olarak adlandırılmaktadır. Klasik Jack Daniels serisinin en dikkat çekici versiyonlarından biri olarak viski severlerin ilgi gösterdiği bu viski, kendine has bal oromalı tadı ile de öne çıkmaktadır.

 

İçindekiler

Jack Daniels Honey

Jack Daniels Honey tadı hakkında özellikle internet üzerinden araştırma yapan kişiler, fiyat olarak da ortalama üstü meblağlardan satışa sunulan bu viskinin karakteristik tadına ilişkin viski severlerin yorumları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Jack Daniels serisinin Old No 7 olarak adlandırılan bu viski, bal likörünün harmanı ile elde edilmektedir.

Üretiminde mısır, çavdar ve arpa bileşenleri bulunan Jack Daniels Honey ekspresyonunda fermantasyon en doğal yöntemlerle yapılmaktadır. Viski severlerin büyük ilgi duyduğu özel ve kendine has bir tadı bulunan Jack Daniels Honey’in fermantasyon sürecinde demir içermeyen doğal kaynak suları kullanılmaktadır. Bu nedenle viskinin standart Jack Daniels versiyonlarına göre daha yumuşak bir içime sahip olduğunu söylemek mümkündür.

 

Jack Daniels Honey Tadım Notları

Jack Daniels Honey tadım notları, özellikle viski kültüründe tükettikleri içkilerin karakteristik tatlarını deneyimlemeye büyük önem veren viski severler tarafından merak edilmektedir.Hafif bal tatları, doğal ve yumuşak bir damak vurumu ile sıradan viskilere göre çok daha farklı ve özel bir tadı bulunan Jack Daniels Honey viskiler arasında özel yere sahip olmayı hak etmektedir. Jack Daniels Honey’in alkol derecesi yüzde 35 olarak belirlenmiştir.

 

 

Jack Daniels Honey
Jack Daniels Honey

 

 

Rengi sarı, altın olarak tanımlanan Jack Daniels Honey’in kokusu bal ve meşe aromalıdır. Bunun dışında kendine has aromaları ile viski severlerin damak tadına uyan Jack Daniels Honey, doğal bal, pekmez ve kavrulmuş fındık aromalarına sahiptir. Tat olarak da doğal bal, pekmez ve çikolata tatları içeren Jack Daniels Honey, kesinlikle viski severlerin mutlaka tatması gereken viski çeşitleri arasında kendisine yer bulmaktadır.

 

Jack Daniels Honey Nasıl İçilir?

Jack Daniels Honey viski içimi hakkında pek çok alternatif mevcuttur. Rahat içiminin yanı sıra koktely karışımlarına da uyumlu olmasıyla viski severlerin pek çok farklı şekilde tüketmeyi sevdikleri Jack Daniels Honey içeriği ve aromaları bakımından hem sek hem de kokteyl karışımları ile içime uygundur. Ağır dipli bardağa hafif bir şekilde doldurulan Jack Daniels Honey’in buzla yudumlanarak tüketilmesi, hem bal ve karamel aromasını yoğun bir şekilde hissettirmekte hem de viski severlere benzersiz bir keyif vermektedir.

Kendine has özel aroması olan Jack Daniels Honey’in de her viski gibi kokteyl tercihleri bulunmaktadır. Bu tüketim tercihlerinden viski bardağına sıkılan bir miktar limonun ardından küçük bir limon dilimi ile oluşturulan kokteyl viski severlerin sıklıkla tükettiği bir yöntemdir. Tea kategorisinden bir Jack Daniels içmek istediğinizde ise 1 ölçü sweet and sour mix, 1 ölçü kola, buz ve 2 ölçü Jack Daniels Honey yeterli olmaktadır.

Viski kültüründe sıklıkla tüketilen Smash tarzında kokteyl içmeyi sevenlerin vazgeçilmez alkollü içkileri arasında kendine yer bulan Jack Daniels Honey, taze nane yaprakları sayesinde içindeki karamel ve doğal bal aromasını daha da ortaya çıkarmaktadır. Bu kokteyli yapmak için ilk etapta küçük bir limonu ezip, taze nane yaprağı, az buz ve tatlandırıcı ile birlikte karıştırarak Jack Daniels Honey’e karıştırdığınızda bu eşsiz lezzeti kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Jack Daniels Honey içiminde bilinen ve viski severler tarafından tercih edilen onlarca farklı kokteyl karışımı mevcuttur. İçimi ile verdiği rahatlık sayesinde özellikle rahat içime sahip viskileri tüketmek isteyenler tarafından çok sevilen Jack Daniels Honey, ülkemizde pek çok bar ve restoranda bulunmaktadır. Jack Daniels Honey shot bardaklarda sek olarak da içilebilmektedir. Viski kültüründe Jack Daniels Honey içiminde önerilen içim tarzlarını sıralamak gerekirse şunlardan bahsetmek mümkün olmaktadır:

  • Jack Daniels Honey soğuk shot
  • Jack Daniels Honey bol buzlu
  • Jack Daniels Honey King Bee kokteyl karışımı
  • Jack Daniels Honey lime

 

 

Jack Daniels Honey
Jack Daniels Honey

 

 

Jack Daniels Fiyat Ne Kadardır?

Jack Daniels Tennessee Honey güncel fiyatı, özellikle viski severler tarafından en çok merak edilen konular arasında kendine yer bulmaktadır. Ünlü Tennessee viskisi, bal likörü ile harmanlanmış çok özel bir viski çeşidi olarak ülkemizde bazı özel yerlerde satışa sunulmaktadır. Tatlandırıcı viski türleri arasında olmayan bu özel viskinin satış fiyatları şu şekilde kayıtlara yansımıştır:

  • Jack Daniels Honey 35 cl 127,50 TL
  • Jack Daniels Honey 70 cl 235,00 TL
  • Jack Daniels Honey 5 cl 21,50 TL

Türkiye’de alkollü içeceklerin satışını yapan pek çok perakendecilik mağazasının raflarında kendine yer bulan Jack Daniels Honey, aynı zamanda ithal ve kaliteli içkilerin satışa sunulduğu büyük tekel marketlerde ve alkol satışı yapan mağazalarda viski severlere sunulmaktadır. Piyasadaki İskoç, Amerikan ve İrlanda viskileri gibi 35’lik ve 70’lik üzere şişe hacmine sahip olan Jack Daniels Honey’in bir de 5 cl’lik eşantiyon versiyonları bulunmaktadır. Tadımlık minik şişelerde sunulan Jack Daniels Honey, her ne kadar küçük şişede satılsa da tat ve koku olarak diğer ekspresyonları ile aynı kalitede ve özelliktedir.

 

 

Jack Daniels Honey
Jack Daniels Honey

 

 

Jack Daniels Honey Özellikleri Nelerdir?

Jack Daniels Honey viskisinin özellikleri hakkında detaylara bakıldığında viskinin diğer rakiplerinden farklı olarak kendine has kehribar rengine sahip olduğu görülmektedir. İçeriğinde doğal bal, vanilya ve karamel bulunduran Jack Daniels Honey aynı zamanda yoğun kokusuyla da viski severleri mest etmektedir. İç baymayan özel damak tadına sahip olan bu viskinin damakta doğal baldan gelen tatlılığın yanı sıra hafif bir baharat etkisi bıraktığı bilinmektedir.

Jack Daniels viski markasının diğer ekspresyonlarında bulunan klasik ekşimsi nüanslarının yanı sıra oldukça dengeli bir içim deneyimi sunan Jack Daniels Honey viskisi, sek ya da bol buzla ideal soğukluğunda tüketilmesi tavsiye edilen bir viski türüdür.

Piyasadaki benzer viskilere nazaran çok daha farklı bir içim rengi olan Jack Daniels Honey, eski No 7 Tennessee Viski ile yapılan bir içki türüdür. Harmanlanmış gerçek bal aromasını muhafaza eden Jack Daniels Honey, tatlandırıcı etkili viskilerde sıklıkla rastlanan cloying veya suni tatlara sahip olmamasıyla da viski tüketiminde birinci kalitede doğallık arayanların bir numaralı tercihi olmaktadır. İçeriğindeki doğal bal ile gerçek damak tadının yakalanmasını sağlayan Jack Daniels Honey, özellikle piyasadaki aromalı viskiler arasında kendine özel bir yer edinmektedir.

Düz viski olarak tanımlayabileceğimiz standart Amerikan, İskoç veya İrlanda viskilerinden çok farklı olan Jack Daniels Honey, kendine has özellikleriyle viski severlerin dikkatini çekmektedir. Öncelikle altın sarısı veya kehribar renginde olmasıyla piyasadaki diğer viski türlerinden farklılaşan Jack Daniels Honey, hem viski meraklılarına hem de viski kültürü ile yeni tanışan deneyimsiz viski severlere çok özel deneyimler yaşatmasıyla öne çıkmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Black Ram Viski Fiyatı, Nerede Satılır? Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

Bell’s Viski Fiyatı, Özellikleri ve İçimi

Bell’s viski en çok İngilizler tarafından tercih edilmektedir. Bu viski türü meşe ağaçlarından yapılmış fıçıların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir