Home / Viski / Viski Çeşitleri / Justerini Brooks Viski (JB Viski)

Justerini Brooks Viski (JB Viski)

Justerini Brooks Viski

Viski denilince akla gelen ilk markalardan olan JB çok tercih edilmektedir. İçiminin güzel olması ve uygun alkol oranı ise talep görmesinde belirleyici rol oynamaktadır. Damak tadınıza uygun bir viski arayışı içerisindeyseniz JB markalı viskileri mutlaka denemenizi öneriyoruz. İlk olarak 1749 yılında şirket olarak faaliyete geçmiştir. Üretime başladığı günden bu yana soylu ailelerin tercih ettiği bir marka olarak tanınmıştır. Bu viskiyi hakkıyla içmek için ciddi bir viski kültürüne sahip olmak gerekir. Film karelerinden görmeye alışkın olduğumuz bu viski hakkında pek çok şeyi yanlış bilmekteyiz.

 

Justerini Brooks Viskinin Alkol Oranı

Kimisi viskiyi sert sever kimisi de yumuşak içimden daha fazla haz alır. Bu tamamen sizin damak tadınıza ve viski kültürünüze bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ancak sert viski severlerin yakından bildiği JB viskileri alkol oranı konusunda da son derece kararlı bir üretime sahiptir. JB viskilerinin üretiminde %40 oranında alkol kullanılmaktadır. Sert içki sevenler için bu oran son derece idealdir.

 

Justerini Brooks Viskinin Fiyatları

Viski başlı başına pahalı bir alkol türüdür. En ucuz viskiler dahi diğer alkol çeşitlerine oranla oldukça yüksek satış fiyatlarına sahiptir. Daha çok sarhoş olmak için tercih edilen bir viskidir. Pahalı viski kategorisinde yer alan JB viskilerinin fiyatları ise aşağıdaki gibidir;

 

50’lik Viski 100 TL

70’lik Viski 140 TL

100’lük Viski 189 TL

150’lik Viski 270 TL

Urban Honey 70’lik Viski 128,5 TL olarak satışa sunulmaktadır.

 

 

Justerini Brooks Viski
Justerini Brooks Viski

 

 

Justerini Brooks Viski Nasıl İçilir

Viski içilirken en çok araştırılan şey yanındaki mezeler oluyor. Sert ve ağır bir alkol türü olması nedeniyle yanında ne yenip içileceğine dair çok düşünülmektedir. JB viskileri sert ve alkol oranı yüksek viskilerdir. Eğer sarhoş olmak ve viskinin tadını almak istiyorsanız sek içmenizi öneriyoruz. Ancak yavaş yavaş sarhoş olmayı seviyorsanız yanında bir şeyler tüketmeniz size yardımcı olacaktır. JB viskinin bulunduğu masada hafif tuzlu kuruyemiş bulundurup tüketebilirsiniz. Et ürünü tüketmeyi düşünüyorsanız da yağ, tuz ve baharat oranı düşük olanları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Dewar's Viski, Özellikleri, İçimi, Fiyatı başlıklı makalemizde Dewars Viski Alkol Oranı ve Dewars Viski Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

scapa glansa

Scapa Glansa Viski

Scapa Glansa Viski, İskoçya’nın Orkney Adası’ndan gelen ve single malt viskiler arasına hoş tadı ile farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir