ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski Çeşitleri / Kahlua Likörü Fiyatı

Kahlua Likörü Fiyatı

Kahlua Likörü Fiyatı

Kahlua Likörü kahve aromalı bir likördür. Bu likör kahve severler tarafından çok tercih edilmektedir. İlk olarak Meksika’da ortaya çıkmıştır. İlk çıkış yılı 1936 yılı olsa da tüm dünya tarafından tanınmaya başlaması 1940 yıllarını bulmuştur. Bu kokteyli genellikle sek içmeyi tercih eden likör severler kahve ile arasında iyi olanlardır. Onun dışında sert olduğu için pek de sek içmeyi önermiyoruz. Bizde bugün sizler için Kahlua Likörü hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Eğer bu likör hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. En çok merak edilen şeyin ise Kahlua likörü fiyatı olduğunu gördüğümüzü için bu konu hakkında da bilgi topladık. Genel ve en güncel fiyat ise aşağıdaki gibidir;

70’lik Kahlua Likörü Fiyatı;125 TL’dir. Bu likörün düğer likörlere nazaran biraz daha pahalı olduğunu düşünebiliriz. Bu içinde kullanılan kahve ve kahve çekirdeklerinin pahalı olmasından kaynaklanmaktadır.

 

Kahlua Likörü Nerede Bulabilirim

Bu likörün kahve özlü olduğunu daha evvel belirttik. İlk doğuşu her ne kadar Meksika ülkesi olsa da asıl yayılma süreci Amerika’da üretilmeye başaklandıktan sonra gerçekleşmiştir. Yani o ülkelerde bu likörü bulmak çok daha kolaydır. Türkiye’de ise tekel bayi ve alkol satışı yapan diğer büyük marketlerde bulmak mümkündür. Türkiye fiyatları diğer ülkelere nazaran daha yüksek gelebilir. Çünkü Türkiye’de likör ve viskilere ÖTV artı KDV gibi vergilendirme sistemi uygulanmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz fiyat Türkiye satış fiyatlarıdır. Tabi bölgelere ve bulunduğunuz ilçelere göre fiyatlarda ufak değişiklikler ile karşılaşabilirsiniz. Kahlua likörü nerede bulabilirim sorusunu da böylece yanıtlamış olalım.

 

 

Kahlua Likörü Fiyatı
Kahlua Likörü Fiyatı

 

 

Kahlua Likörü Nasıl İçilir

Kahlua Likörü genellikle kahve severlerin tercih ettiği bir içkidir. Eğer çok tatlı likörlerden hoşlanmayıp kahve sevdalısıysanız kesinlikle bu likörü sek içmenizi öneriyoruz. Ayrıca alkol oranı diğer likörlere nazaran daha yüksektir. Bu nedenle likörü içtikten sonra sarhoş olma olasılığınız yüksektir. Beraberinde bu likörün farklı servis yapma çeşitleri de vardır.  Yapacağınız kokteyllerde de kullanarak farklı tatlar elde edebilirsiniz. Kahlua likörü nasıl içilir sorusunu da bu şekilde cevaplamış olduk.

 

 

Bir önceki yazımız olan Evde Viski Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Etil Alkol İle Viski Nasıl Yapılır ve Votka Kullanılarak Evde Viski Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

Evde Viski Nasıl Yapılır

Evde Viski Nasıl Yapılır?

İçindekilerEvde Viski Nasıl Yapılır?Etil Alkol İle Viski Nasıl Yapılır? Evde Viski Nasıl Yapılır? Alkollü içecekler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir