ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Likör Çeşitleri ve Fiyatları / Likör Nasıl Yapılır

Likör Nasıl Yapılır

Likör Nasıl Yapılır?

Likör bir içki türüdür. İçerisinde birden fazla aroma çeşidi bulunmaktadır. Alkol ve aromaların birleşiminden üretilmektedir. Birçok likör çeşidi bulunmaktadır. Likörler içindeki özlere bağlı olarak çeşitlenmektedir. Örneğin yaş meyve ile yapılan likörler varken meyve ve baharak karışımı içeren likörlerde vardır. Genelde yaş meyvelerin ezilerek suyunun çıkarılması ardından o suya gerekli özlerin karıştırılması ve son olarak alkolün de eklenmesi ile üretilmektedir. Liköre likör diyebilmek için şu alkol çeşitlerini içerisinde barındırması gerekir; etil alkol, votka, viski, rom veya brandy adı verilen alkollerden en az biri aromalara ilave edilmelidir. Aynı şekilde herhangi bir içkiye likör denilebilmesi için içerisinde aromatik tatlar barındırması gerekmektedir. Kısacası likörün yapımı bu şekilde ilerler. İçerisinde ise baharat, meyve özü, meyve özü suyu, alkol çeşitleri gibi malzemeler barındırır. Böylece likör nasıl yapılır sorusunu yanıtlamış olduk. Özetle anlattığımız liköre dair tüm detaylar ise yazımızın devamında yer almaktadır.

 

Likörün İçinde Neler var?

Gelelim likörün likör olması için içerisinde ne olması gerektiğine… Likör en yalın tanımı ile bir içki türüdür. Likörler içerdiği malzemelere göre isimlendirilmektedir. Likör severlerin, likörün içerisinde neler var gibi soruları araştırdığını gördük. Bunun üzerine bu konuda sizlere bilgi vermek istedik. Likörler rengârenk ve ilgi çeken şişelere sahip olarak ilgi çekmektedir. Likörler içerisinde genelde aromatik özler bulunduran içkilerdir. Yaş meyve, meyve özlerinin suyu, bitki çeşitleri, baharat çeşitleri ve alkol çeşitleri gibi maddelerden oluşan likörün en belirleyici noktası içerisinde kullanılan alkol türüdür. Üretiminde votka, rom, etil alkol, viski gibi alkol çeşitlerinden en az biri bulunmak zorundadır. Aksi takdirde bunu barındırmayan ürünlere likör adı verilemez.

 

 

Likör Nasıl Yapılır
Likör Nasıl Yapılır

 

 

 

Likörlerin Alkol Oranı

Merak edilen bir diğer soru ise likörlerin alkol oranı olarak karşımıza çıkmaktadır. Likörler yukarıda da belirttiğimiz gibi birden fazla alkol çeşidinden ez az birini içermek zorundadır. Genel olarak üretilen likörlerin %20 veya %30  oranında alkol içerdiğini söyleyebiliriz. Bunun en temel nedeni ise likörlerin alkolden ziyade içerisindeki tatların ön planda olmasıdır. Bu nedenle aroma ve özler alkol oranına göre daha baskın olarak kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Frangelico Likörü (Fındık Likörü) Fiyatları başlıklı makalemizde Frangelico Likörü Nasıl İçilir ve Frangelico Likörü Nereden Bulabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

Safari Likörü Fiyatları

Safari Likörü Fiyatları

İçindekilerSafari Likörü FiyatlarıSafari Likörünü Nerede BulabilirimSafari Likörü Nasıl İçilir Safari Likörü Fiyatları Safari likörü bilinen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir