ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski / Viski İncelemeleri / Royal Salute İskoçya Viskisi Fiyat

Royal Salute İskoçya Viskisi Fiyat

Royal Salute, Chivas Brothers’ın 1953 senesinde Kraliçe 2. Elizabeth’in taç giyme merasimi şerefine hazırladığı özel karışımdır. 21 senelik olması, koronasyon merasiminde 21 pare top atılmasını simgeler. Kadife şık bir kılıf içerisindeki özel hazırlanan porselen bir şişede satışa sunulur. 40 derece alkol içerir.

Rengi kehribar sarısıdır. Kokladığınızda burnunuzda vanilya, oldukça zarif sandal ağacı ve şeftali çiçeklerini hissedebilirsiniz. İlk yudumunuzda damağınızda yoğun, dolgun, kaygan ve kremamsı bir haz bırakacak. Daha sonra ise oldukça hafif tatlı aromalar hissedeceksiniz. Bu harman için kompleks, son derece zarif ve seçkin bir harman diyebiliriz. Tabiri caizse viskinin ateşi gitmiş, yalnızca közü kalmış. Çok az suyla, sek olarak ya da tek bir buzla, yemekten önce yudumlanmalıdır.

Tüm viski fiyatları için bu sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Jack Daniels Single Barrel başlıklı makalemizde Jack Daniels, Tennessee viski ve viski hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

En iyi viski hangisidir

En İyi Viski Hangisidir?

İçindekilerEn İyi Viski Hangisidir?En İyi Viski MarkalarıLagavulin Markalı ViskiLaphroaig Markalı ViskiCoal İla Markalı ViskiGentleman Jack …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir