Home / Viski / Viski İncelemeleri / Royal Salute İskoçya Viskisi Nedir? Fiyat

Royal Salute İskoçya Viskisi Nedir? Fiyat

Royal Salute Viski, Chivas Brothers’ın 1953 senesinde Kraliçe 2. Elizabeth’in taç giyme merasimi şerefine hazırladığı özel karışımdır. 21 senelik olması, koronasyon merasiminde 21 pare top atılmasını simgeler. Kadife şık bir kılıf içerisindeki özel hazırlanan porselen bir şişede satışa sunulur. 40 derece alkol içerir.

Rengi kehribar sarısıdır. Kokladığınızda burnunuzda vanilya, oldukça zarif sandal ağacı ve şeftali çiçeklerini hissedebilirsiniz. İlk yudumunuzda damağınızda yoğun, dolgun, kaygan ve kremamsı bir haz bırakacak. Daha sonra ise oldukça hafif tatlı aromalar hissedeceksiniz. Bu harman için kompleks, son derece zarif ve seçkin bir harman diyebiliriz. Tabiri caizse viskinin ateşi gitmiş, yalnızca közü kalmış. Çok az suyla, sek olarak ya da tek bir buzla, yemekten önce yudumlanmalıdır.

Tüm viski fiyatları için bu sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Royal Salute hakkında bazı yazılanlar ;

– 21 yıllık özel maltlardan harmanlanmış wisky. 3 ayrı renkteki porselen şişesiyle satışa sunulmaktadır. yeşil,mavi ve kırmızıya benzer bordo renkli şişeler kraliçe elizabet’in tahta çıkarken tacında ki 3 taşın rengini simgelemektedir. kadife torbalarıyla birlikte satılan içki, eski iskoç geleneklerine göre tasarlanmıştır.

– kadifeye dokunma fobimi geçici olarak devre dışı bırakan, aldığım gün pederle birer tek attığımız, devamında kendimi zor tutup 12 senelikten devam ettiğim kıymetli, namı-ı diğer 24 senelik cila.

– xo’nun viskisinden sonra alt segment viskileri içemez olmuştum, bu viski sayesinde bir nebze olsun xo özlemimi dindirdi, içimi diğer viskilere göre oldukça rahat ve yumuşak. sek ve buzsuz gününüzü şenlendirebilir.
fiyat performans oranı nasıl bilemem henüz orta segment viskilere(bu viskiyi orta segment olarak adlediyorum) yeni geçmiş birisiyim. yurtdışından gelen xo dan sonra içtiğim en iyi viski diyebilirim.
edit: fiyat bilgisi girelim, 820tl gibi bir rakama aldım sanırım bir tık fazla ödedim fakat çoğu yerde bulmak da zor.
– bunun bir de 50 yıllık versiyonu vardır ki 10.000 dolar gibi bir fiyata satılmaktadır..

Hakkında admin

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bunu Da İncele

Jack Daniels Red Dog

Jack Daniels Red Dog Nedir? Fiyatı, Özellikleri

Jack Daniels Red Dog Saloon viskisi, dünyaca ünlü ABD’li viski markasının kurucusu Jack Daniel’in işlettiği …

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir