ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski Fiyatları / Viski Fiyatları Jameson

Viski Fiyatları Jameson

Viski Fiyatları Jameson

Viski dünyanın en sert alkollerinden biridir. Sert içimi ve ağır olmasından kaynaklı içilirken mutlaka karışımlarla tüketilmesi gereklidir. Bazıları sek olarak viski içmektedir. Sek viski içmek daha çok tat verse de vücudunuzu ve sağlığınızı tehlikeye atabilir. Viskinin dünyayla tanışması 14 YY da İskoçya Kralı IV. James tarafından gerçekleştirilmiştir. Kralın viski üretimine başlamasından kısa bir süre sonra tüm dünyaya dağılmıştır. 17 Yy.lar da üretimi yasaklanan viski daha sonralarında parlamento kararıyla yasalaşmıştır. Yasalara girdikten sonra tüm dünyada üretimine başlanmıştır. İskoç manastırlarında çalışan keşişler dünyanın dört bir tarafına yayılarak, viski üretmeye başlamışlardır. Viskinin üretimini öğrendikten sonra dünyada da birçok ülke kendi üretimlerine başlamıştır. Jameson viskisi de bir Japon markasıdır. Japonya da üretilen viski, diğer viski türlerine göre daha hafif içimli daha çok sulandırılarak üretilmektedir. Aynı zamanda diğer viski markalarına göre daha uygundur. Ülkemizde de satışı yasaldır. Jameson viski tatmak istiyorsanız, büyük marketlerde ve tekel bayilerinden erişim sağlayabilirsiniz. Viski fiyatları Jameson, diğer viski markalarına göre daya uygun olduğu için tüketim talebi de yüksektir.

Jameson Viski Üretimi

Viskinin üretiminde ilk yıllarda arpa kullanırken bir süre sonra arpa ve neredeyse tüm tahıllar kullanılmaya başlanmıştır. Jameson viski üretiminde de mısır ve nişasta malzemeleri çoğunlukla kullanılmaktadır. İnsanların severek ve beğenerek tükettikleri viskiler daha çok gece kulüpleri ve eğlence mekânlarında satış bulmaktadır. Gece kulüplerinde satışı yapılan viski fiyatları Jameson ortalama tek viskide 15 TL civarlarındadır.

Jameson Viski Mezeleri

Viskinin yanında geçmişten günümüze daha çok tatlı, çikolata gıda türleri tüketilmektedir. Fakat bilinmeyen bir gerçek var ki viskilerin yanında sıcak soğuk mezeler ve ara sıcaklar efsane gitmektedir. Jameson viski fiyatları yüksek olmamasından kaynaklı inşalar sıklıkla evlerine de viski almaktadır. Arkadaş toplantılarınız veya sevdiklerinizle bir akşam yemeğinde, enfes sıcak ve soğuk mezelerinizin yanında viskinizi yudumlayabilirsiniz. Rakının tamamlayıcı besini olan balık mahsulleri de Jameson viski ile inanılmaz bir uyum içindedir. Arkadaş toplantılarınıza fırında balık buğulamaları, tavada hamsi kızartmaları veya balık sarmalarını tercih edebilirsiniz.

Jameson Viski Kokteylleri

Jameson viski çok ağır olmamasına rağmen sek içilmesi uygun değildir. Sek içilen viski midenizi yakabilir. Bunun için viskilerinizi değişik kokteyllerle tatlandırabilirsiniz. Viskilerin vazgeçilmez kokteyl meyve sularından ananas, elma, limon ve şeftali suları ile sizde Jameson Viskinizi tatlandırabilirsiniz. Kokteyl olan viskilerin her zaman içimi daha kolay ve hafif olacağı için insanlar viskilerini bu şekilde tüketmeyi tercih ediyorlar. Viski fiyatları Jameson kokteyllerle 15 – 20 TL arasında değişmektedir.

Jameson Viski Fiyatları

Jameson viskinin fiyatlarının diğer viski markalarına göre daha uygun olduğunu söylemiştik. İskoç veya Rus markası bir 100 lük viskinin Türkiye fiyatı ortalama: 180 – 200 TL civarlarındayken, viski fiyatları Jameson ortalama: 150 TL civarındadır. Viskilerin tamamı orijinal ve bandrollüdür. Kaçak viskilerde yaşanan karışımlı veya boğma viski denilen problemlerle karşılaşmamak için, viskinizi alırken kutulu almanızı tavsiye ediyoruz. Aldığınız kutuların üzerinde bandrol ve kapalı kutu olmasına dikkat ediniz.

Jameson Viski Fiyatları 2018

100 lük Jameson Select Reserve serisi Viski 265.00 TL
70 lik Jameson Select Reserve serisi viski 192.00 TL
50 lik Jameson Select Reserve serisi viski 150.00 TL
35 lik Jameson Select Reserve serisi viski 100.00 TL
1 Litre (100lük) Jameson Standart seri viski 190.00 TL
70 lik Jameson Standart seri viski 145.00 TL
50 lik Jameson Standart seri viski 115.00 TL
35 lik Jameson Standart seri viski 77.00 TL

 

Bir önceki yazımız olan Viski Fiyatları Kıbrıs başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

Kahlua Likörü Fiyatı

Kahlua Likörü Fiyatı

İçindekilerKahlua Likörü FiyatıKahlua Likörü Nerede BulabilirimKahlua Likörü Nasıl İçilir Kahlua Likörü Fiyatı Kahlua Likörü kahve …

4 Yorumlar

  1. Nettin ya bu ne

  2. Hic tavsiye etmem, iskoc deneyin buna bakmazsiniz.

  3. Sipidik sipidik

    Hepsi iyi ne diyelim deneyeceğiz

  4. Jameson hakkında detaylı. Bilgi bulamadım, nasıl ulaşabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir