Home / Viski / Viski Çeşitleri / Viski Kiti Nedir

Viski Kiti Nedir

Viski Kiti Nedir? Nerelerde Satılır?

Viski Yapım Kiti Nedir Nasıl Kullanılır?

Viski ile merak edilen sorulardan biride viski kiti nedir ve nasıl kullanılır sorusu olmaktadır. Öncelikli olarak piyasada var olan viski kitleri aroma ve renklendiricilerden oluşmuş durumdadır. Viski kitlerinin litre başına kullanılan oranı kullanım miktarı olarak çok yüksek oranlarda olmaktadır. Viski kitleri 1 litre başına 20 ml oranında aroma ve renklendirici kullanılırken 2 ml ile yapılan viskilerde bulunmaktadır. Bu viski kitlerinin sentetik yollarla üretilenleri olduğu gibi petrolden üretilen gıda boyaları da bulunmaktadır.

 

Viski Kitinde Doğru Seçim Yapmak

Viski yapılırken viski kitinin doğru seçilmesi gerekmektedir. Evde viski yapmak isteyenler için viski yapım kiti nedir nasıl kullanılır olmaktadır. Viski yapılırken aroma seçimi yapılması ne kadar önemliyse viski kiti seçimi de o kadar önemlidir. Viski kiti seçiminde ilk olarak tescilli bir markanın seçilmesi gerekmektedir. Gıda bakanlığının kesinlikle denetinde üretilmiş olup dolumlarının yapılması gerekmektedir. Viski kitinin seçiminde konsantrasyonunun yüksek olması gerekmektedir.  Konsantrasyon dediğimiz şey kaliteli durumda olması 1 litre için 5 ml seviyesinde ilave edilebilmesi anlamına gelmektedir. Viski yapım kiti nedir nasıl kullanılır sorusunun cevabı için ilk olarak bu cevap verilebilir.

 

 

 

Viski Kiti
Viski Kiti

 

 

Viski Kiti Nedir

Evde viski yapmaya karar verdiyseniz yapımda kullanmanız gereken belli başlı malzemeler vardır. Bunlardan en önemlisi viski kiti adı verilen viski aromasıdır. En yalın tanımı ile viski kitinin aroma ve renklendirici karışımı bir madde olduğunu söyleyebiliriz. Viskinizi yaparken damak zevkinize göre viski kitlerini(aroma verici) tercih edebilirsiniz. Örneğin karamel seviyorsanız karamel aroma verici ile viskinizi yapabilirsiniz. Viski kiti tercihi yapmadan evvel hangi türde viski yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Özellikle harman viskiler için son derece sağlam viski kitleri bulunmaktadır.

 

Viski Kiti Çeşitleri

Piyasada çok farklı üretime ve markaya sahip viski kiti bulmak mümkündür. Fiyat aralığına göre filtreleme yapıp işinize yarayacak kitleri tercih ediniz. Çok fazla marka içerisinde kafa karışıklığı yaşamamak için bu konuda detaylı bir araştırma yapmalısınız. Daha evvel viski kiti kullanıp viski yapmış kişiler ile internet üzerinden iletişim kurup fikir alışverişi yapmanızda faydalı olacaktır. Hangi viski kitini almanız gerektiğine dair fikir edinmek için konu ile ilgili bloglardaki yazıları da inceleyebilirsiniz. Yine okuduğunuz blogda yorum yaparak yazan kişiden direkt önerilerde alabilirsiniz.

 

 

Viski Kiti

 

 

Viski Kiti Nerede Satılır

Yapacağınız viskiye karar verdikten sonra ilk iş viski kiti araştırmaya başlamaktır. Doğru viski kiti tercihi yapmak viskinizin tadı açısından çok önemlidir. İnternetten bu konuda detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. İstediğiniz ölçüde ve yoğunlukta viski kitlerini bildiğiniz internet sitelerinden sipariş verebilirsiniz. İnternet sitelerinde satışa sunulan viski kitlerini satın almadan evvel ürün açıklama kısmını detaylıca inceleyip istediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan En İyi Viski Hangisidir? başlıklı makalemizde en iyi viski hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

En iyi viski hangisidir

En İyi Viski Hangisidir?

İçindekilerEn İyi Viski Hangisidir?En İyi Viski MarkalarıLagavulin Markalı ViskiLaphroaig Markalı ViskiCoal İla Markalı ViskiGentleman Jack …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir