ViskiFiyatlari.Org sitemizde alkollü içeceklerin ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı sadece fiyatı yer almaktadır. Hiçbir şekilde tanıtım veya satışı yapılmamaktadır.
Home / Viski İncelemeleri / Viski Neyle İçilir

Viski Neyle İçilir

Viski Neyle İçilir

Alkol severlerin en çok tercih ettiği içki türü hiç şüphesiz ki viskidir. Peki ama viski neyle içilir? Viskiyi ilk kez içecek olan kişiler viski nasıl içilir sorusunun ardından viski neyle içilir sorusunu araştırmaya koyuluyorlar. Bizde viskinin nasıl ve neyle daha iyi içilebileceğine dair bir araştırma yapıp sizler için yazdık. Viski severlerin çok yakından ilgilendiği bu konu için tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

 

Viski İle Çikolata

Alkol çeşitlerinin yanında akla ilk gelen şey çikolata tüketmek olur. Bazı alkol türlerine çikolata çok yakışsa da aynı şeyi viski için söylemek pek de mümkün değildir. Viski zaten ağır ve tadı baskın bir alkol türüdür. Özellikle alkol oranı yüksek olan viski çeşitleri ile hafif şeyler tüketmek daha mantıklı ve lezzetlidir. Çikolata da baskın ve ağır bir tada sahip olduğu için viski ile tüketilmesini önermiyoruz.

 

Viski İle Puro

Yine puro da alkol çeşitlerinin yanında en çok tüketilenlerin listesinde en başta yer almaktadır. Özellikle hafif alkollerin yanında çok tüketilen puro ve çeşitlerini viski ile içmek çok da iyi bir fikir olmayabilir. Üretilişi gereği çok ağır olan puro viski ve konyak gibi ağır içki türlerinin yanında pek fazla tercih edilmemektedir. Viskiyi tadını alarak içmek istiyorsanız yanında puro içmeyi tercih etmemelisiniz.  Ancak bu tamamen sizin damak tadınıza ve keyfiniz bağlı bir durumdur.

 

viski neyle içilir
viski neyle içilir

Viski İle Kuruyemiş

viski neyle içilir denildiğinde en lezzetli olan şey hiç şüphesiz kuruyemiştir. Eğer viskinin ağırlığını hafifletmek istiyorsanız kuruyemiş ile içmeyi mutlaka denemelisiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken tek husus tuzlu kuruyemişler yerine tuzsuz olanları tercih etmektir. Eğer içerken hedefiniz sarhoş olmak ise ilk kadehlerinizde yanında hiçbir şey tüketmemenizi öneririz. Birkaç kadeh içtikten sonra viskinin yanında kuruyemişi alternatif olarak bulundurabilirsiniz. Özellikle badem ve fındık almanızı öneriyoruz.

 

Kısacası genel olarak ağır bir içki türü olan viskinin yanında çok ağır mezeler tercih etmemenizi öneriyoruz. Hafifletici mezeler ile tüketmeyi tercih etmek rahatsız olmadan viskinin tadına varmanıza yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Viski Nasıl İçilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında admin

Bunu Da İncele

Chivas Regal Viski

Chivas Regal Viski

İçindekilerChivas Regal ViskiChivas Viski Alkol OranıChivas Regal Viski FiyatıChivas Viski Nasıl İçilir Chivas Regal Viski …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir